Seminerler

Vermiş olduğumuz tüm eğitim başlıklarını seminer olarak da düzenliyoruz. Ayrıca aşağıdaki seminerlerimizi kurumunuza özel hale getirerek sizinle paylaşabiliriz.

At Şu Adımı*

Bu dünyada ayakta kalabilenler yataktan kalktığı andan itibaren istedikleri koşulları arayan ve bulamadıkları takdirde onları yaratanlardır”- George Bernard Shaw

Bu seminerde en fazla duyacağınız kelimeler Mücadele Ruhu, Bilgi, Girişimcilik, Planlama, Karakter ve İyilik olacaktır. Temel olarak iş hayatında bunları nasıl başarıya dönüştüğü anlatılmaktadır. Bu özellikleri hayatlarında uygulayarak başarıya çeviren kişileri tanımaya hazır mısınız?

Avucunuzdaki Kelebek

Geleceğinizi hayal etmek ile başlayan bir yolculuk… Kendinizi tanıma, hedeflerinizi belirleme, zamanınızı ve stresinizi yönetme ve belirlediğiniz hedefler için mücadele etme de filmin senaryosu… Bu keyifli yolculukta başrol oyuncusu olmak ister misiniz?

Başarının Şifreleri

Başarılı olmayı kim istemez ki?

Bunun için neler yapmanız gerektiğini biliyorsunuz diyelim.

Peki, nasıl yapacağınızı biliyor musunuz?

İşte bu seminer programı ile öğrenmeniz mümkün!

Başarının şifresini bulma yolunda, hedeflerimizi belirlemeyi, kendimize bir yol haritası çizmeyi ve harekete nasıl geçeceğimizi öğrenmeye hazır mısınız

Bir Şey Olmak mı? Bir Şey Yapmak mı?

“Bu dünyada ayakta kalabilenler, yataktan kalktığı andan itibaren istedikleri koşulları arayan ve bulamadıkları takdirde onları yaratanlardır”

Bernard SHAW

Yaşamda iki önemli yol ayrımından birini tercih ederiz. Bir şey olmak veya bir şey yapmak. Bu seminerde, çoğumuzun bir şey olmak için çaba gösterdiği günümüzde, iki önemli yol ayrımından hangisini seçeceğimizin geri kalan yaşantımıza olan yansımaları paylaşılıyor.

Birbirimizi Anlamak

Birimiz, ikimiz, üçümüz, dördümüz…

Birbirimizi anlıyor muyuz?

Nasıl? Peki, “anlama halimizden” memnun muyuz? Öyleyse bir bir konuşup paylaşalım: Biz bize, bizi anlatalım, anlayamadıysak anlayalım. Anladıysak, başkasına anlatalım.

 

Değerlerle Yönetmek – Başarı, Hayat ve Liderlik*

Her zaman aşina olduğumuz başarı, hayat ve liderlik öykülerine başka bir açıdan baktınız mı hiç? Hayatın içerisine gizlenmiş ipuçlarının yanı sıra yakından tanıdığımız farklı alanlarda isimlerini duyuran kişiler ve kurumları bu kadar bilindik yapan ortak özelliklerinin neler olduğunu bu seminer ile keşfedeceksiniz. Verilen kararların ileride nasıl değerlere dönüştüğüne kendi gözlerine şahit olacaksınız. Bilgi, iyilik, gelişim ışığında şirket içi uygulamaların bir patrondan itiraflarla anlattıklarından çıkarılacak çok şey var…

Dikkat Vücudunuz Konuşuyor

İletişim sadece kelimelerimizden ibaret olsaydı belki de doğru iletişim kurabilmek daha kolay olurdu. İnsanlar sessizken de iletişim kurarlar. Oturuşumuz, duruşumuz, bakışlarımız, el, bacak hareketlerimiz ve çok daha fazlası bize kelimelerin anlatamadıklarını anlatır. Beden dili eğitim programı söylenenlerin ötesindekileri yorumlayabilmemizin ipuçlarını sunuyor.

Duygusal Zeka

Buzdağının Görünen Kısmı IQ, Görünmeyen Kısmı EQ!

Başarı, Hedef, Bedel, Güç, Potansiyel, Korku, Kaygı, Cesaret, Samimiyet, Atalet, Hareket… Bu seminerde en çok duyacağınız kelimeler.

Gelin hep beraber insanın duygusuna ayrı, zekasına ayrı bakalım, duygularımızı beraber yönetelim.

Eleştirel Düşünme

Düşünmeyi daha iyi,  açık,  doğru ve tarafsız duruma getirmek için düşünürken, düşünme hakkında düşünme bireye ne sağlar? Var olan bilgiyi olduğu gibi kabul etme yerine,  inceleme, sorgulama ve ölçütlere göre değerlendirerek açıklama yaşama ne katar? Yoksa bütün suç balıklarda akıntıya karşı yüzüp gelemediler mi diyeceğiz? Birlikte düşünelim mi?

Ergenim, Gerginim, Ben Kimim?

Ergen çocuğunuz mu var? Evde sesler artmaya mı başladı? Çocuğunuzun gün geçtikçe sizden uzaklaştığını mı hissediyorsunuz? Artık sizi hiç dinlemiyor mu? O zaman bu seminer tam size göre.

Gazete Kâğıdından Paraşüt Yapmak*

Hedefe ulaşmak için istemek ve hayal kurmak aslında başlangıç noktasıdır kişinin.

Sizlerde, hayatlarında hayal ederek başarıya ulaşan insanların hikayesinin anlatıldığı bu seminerde kendi içinizdeki potansiyeli fark edip hayatınıza nasıl yansıtabileceğinin cevabını bulabilirsiniz. Bir çocuğun küçükken çizdiği bir resmin aslında gerçek olacağını kim tahmin edebilir ki?

Hayatımın Rengi Çoktan Seçmeli

Çocuklarımız okul hayatları boyunca TEOG ve LYS adında iki büyük sınavdan geçmektedirler. Ergenlik çağı dediğimiz zorlu bir süreçten geçerken çocukların odaklanıp sınavlarda arzu ettikleri başarıyı yakalayabilmeleri, bu sebepten dolayı zorlaşmaktadır.

Bu seminer başlığı ile öğrenciler engellerle mücadele edebilme, hedef belirleyebilme, odaklanma, motive olma, etkin ders çalışma ve zaman yönetimini başarabilme yetkinlikleriyle ilgili farkındalık kazanırlar.

Herkesten Önce Görmek*

Geleceğinizi şekillendirmek için odaklanmanız gereken noktalar; Yaratıcılık, Proje Yönetimi, Bilgi Yatırımı, Bakış Açısı Değişimi, Farklılıklar, Yetenek Yönetimi ve Gelecek Planlamasıdır. Gerçek insanların gerçek öykülerini bu seminerde bulacaksınız.

İletişimin 5 Anahtarı

Algılarımız, iletişim kazaları, etkin dinleme özelliğimiz, empati kurabilme, sözsüz iletişim, aynalama ve konuşma iletişimin olmazsa olmazları…Peki, insanların duygu ve düşüncelerini birbirlerine aktardıkları bu iletişim sürecinde kapıları kolaylıkla açabilecek 5 ayrı anahtarınız olsa nasıl olurdu?

İnovasyon

Çok sık duymaya başladığımız bir sözcük: İnovasyon. Türk Dil Kurumu inovasyonu “yenileşim” olarak tanımlıyor. “Genç ruhu tutkuyla büyüyen, azmi inovasyonla bilenen bir ülkeyiz” diyoruz. Öyleyse, “Eski köye yani adet getirmemek, başa icat çıkarmamak” gibi beynimize yüklenmiş programları silmek gerekiyor artık.

“Aynı tas aynı hamam” iyidir anlayışını benimsemeyenlerle inovasyonu tanımlayacağız. Her icat inovasyon mudur, inovatif olmak mucitlik midir, tartışacağız. Ve farklı sektörlerden başarılı örnekleri paylaşacağız. Türkiye’nin inovasyon alanında Dünya’daki yerini konuşacağız. İnovasyon ne işe yarar, birlikte göreceğiz

İnsan Tanıma Sanatı

Hepimiz insanız, insana dair bir şeyleri, yine insanlara sunuyoruz. Sağımız, solumuz, önümüz, arkamız her yer insan. Hepsinden öte biz de insanız.

Bizi biz yapan da beynimiz, o da bedava. O halde bu eğlenceli seminer programı ile insana ve algılarımızı konumladığımız beynimize biraz daha yakından bakalım…

İnsan Kaynaklarında Yeni Trendler

Geleneksel rolünden sıyrılıp Stratejik İş Partneri olma yolunda ilerleyen İK, ceplerinde bir dizi yenilik taşıyor.

Yetenek Yönetimi, sosyal medya, koçluk/mentorluk, serbest çalışma anlayışı bunlardan sadece bir kaçı.

Gelin bu trendlere yakından bakalım”

Kaplumbağa Terbiyecisinin Sırrı

Ünlü sanat ve devlet adamı Osman Hamdi Bey’ in liderlik ve yöneticiliğe dair tablonun içine gizlediği ipuçlarını merak ediyor musunuz?

Bu seminerde terbiyeci ve liderlik kavramları üzerinde duracak ve bir liderin özellikleri, duruşu, yöntemleri, çalışanlarına karşı tutumlarına değineceğiz. Gelin tablonun hikayesini farklı bir bakış açısı ile dinleyelim, resmin içerisindeki gizemleri ve anlamını birlikte çözelim.

Komşu Köyde Sizi Ne Bekliyor?

İnsanlar hep NASIL sorusunun cevabını arar.

Nasıl daha başarılı olurum? Nasıl daha çok satış yaparım? Nasıl daha çok para kazanırım? Nasıl mutlu bir ilişki yaşarım? Ve farkında mısınız nasıl bir sır değil bilgi artık her yerde. Ancak NASIL’ı bilmemize rağmen bu yolları kullanan ve başkalarının da kullanmasına yardımcı olan çok az insan var. NASIL’ı kullanabilmek için en önemli 2 bilgiyi ve kullananların hayatındaki 5 seviyeyi öğrenmek için mutlaka bu semineri dinlemelisiniz.

Liderlik

Liderlerin değişim basamaklarında başarılı adımlar atabilmeleri için gerekli olan “Bilgi, Yöntem ve Deneyimlerin” aktarıldığı bir seminerdir.

Mimikler Yalan Söylemez

“İnsanların duygu ve düşüncelerini mimikleriyle açığa vurmaları, kelimelerden daha gerçekçidir.”
Mikro ifadeler en yalın haliyle duygularımızın yüzümüzdeki mimiklere yansımasıdır. İletişime geçtiğiniz kişilerle iyi ilişkiler kurabilmeyi, onların duygularını yorumlayabilmeyi ve onları daha iyi anlamayı ister misiniz?

Peki ya siz başkalarının gözünde nasıl görünüyorsunuz?

O zaman karşınızdakinin yüzüne bakın. Mimikler yalan söylemez semineri ile bunların hepsi mümkün.

Müşteri Memnuniyeti

Müşteri merkezlilik deyiminin son dönemde ne derece yaygınlaştığının farkındasınızdır. Başarıya ulaşma sürecinin en önemli basamaklarında mutlu çalışanlar ve mutlu müşteri olguları bulunur. Siz de sadık müşteriler ister misiniz?

Müzakere ve İkna Becerileri

“Müzakere” ve “Pazarlık”, iş ve sosyal yaşantımızın her evresinde bizimle beraber olan kavramlar. Birçok aktivite ve olay müzakereyi de içinde barındırır. Satış, pazarlama, alışveriş, ticari – sosyal müzakere ve pazarlıklar… Hayatımızın büyük bir kısmında karşımıza çıkan bu iki kavramla ilgili temel bilgi ve becerileri katılımcılara kazandırmak ve birer müzakere / pazarlık uzmanı yapmak seminerin temel hedefini oluşturmaktadır.

NEDEN? – 25.Saat Etkisi

İnsanların harekete geçebilmeleri için nedenlere ihtiyaçları vardır. O zaman insan olarak bizim bu dünyada bulunma sebebimiz kendimiz için nedenler bulmak, başkaları için nedenler oluşturmaktır.

O halde…

Bir NEDEN bul kendin için, bir Neden Oluştur başkaları için?

Biz insanlar sanırız ki bir gün 24 saat. HAYIR bir gün 25 saat.

Yirmi dört saatini sen yaşarsın…

Yirmi beşinci saat senin gıyabında kapalı kapıların ardında, senden ırakta başkaları tarafından yaşanır.

Veeee bu hayatta sana ne olacağını da hep o 25. Saat belirler…

Öfkem Kontrol Altında

İş yaşamında ve özel yaşamımızda hiç ummadığımız durumlarla karşılaşabiliriz. Bu deneyimleri yaşarken üstesinden gelmek, doğru kararlar alabilmek, haklıyken haksız duruma düşmemek ve yaşam içerisinde iletişime geçtiğimiz bireylerle doğru bağ kurabilmek için, bizi tehdit eden ve ruhsal yapımızı olumsuz etkileyen stres ve öfke ile başa çıkabilme becerisini geliştirmiş olmamız gerekir.

Öfke ve Stres kontrolü eğitim başlığı; bizde var olan ama günlük yaşamın getirdiği yüklerden dolayı bastırdığımız başa çıkma ve öz denetim yollarını yaşamımıza uygulamaya yetkin hale gelmemizi sağlıyor.

Pazarlama Stratejileri

Ürün ve hizmetleri doğru yer ve doğru zamanda sunmak, değişen müşteri ve pazar gereksinimlerini göz önüne alarak sürekli strateji ve taktik geliştirmek, rakiplerden farklı bir yol izlemek ve yenilik yapmak oyunun vazgeçilmez parçaları… Oyunun önemli parçalarını bir araya getirmek ister misiniz?

Profesyonel Hayatta Kişisel İmaj

Bazen konuşmadan da karşımızdakilere çok şey anlatabiliriz. Duruşumuz, hal ve tavırlarımız, bazen de kıyafetlerimiz karşımızdakilere bir mesaj verir. Bu mesajların her zaman doğru şekilde doğru yerlere ulaşması bizim elimizde. Seminer hedefi iş hayatında doğru etki yaratmak ve profesyonel bir duruş sergilemek için uygun duruş ve giyim şekillerinde beceri kazandırmaktır.

Problem Çözme Teknikleri

Yaşam verilen kararların bütünüdür, çözüm becerimizin kalitesi yaşam kalitemizi yükseltecektir. Problemi eleştirmekten başka bir şey yapmazsanız iki katına çıkar. Görmezden gelirseniz yerinde sayar. Çözüm geliştirirseniz sorun olmaktan çıkar. Günümüz iş yaşamında fark yaratmanın olmaz ise olmaz koşulu eğitim.

Satranç Tahtasında Piyon Olmak

Günümüzden 4000 yıl önce “ÇATURANGA” ismiyle bir tahtanın üzerinde oynamaya başlamış insanlar satrancı. Birbirinden değerli taşlar var bu oyunun içinde. Akıl, zekâ, cesaret ve en iyi stratejiyi başarı ile uygulayan oyunun galibi olurmuş. Birçok kişiye göre bu oyundaki en değersiz taş ise “piyon”muş.

Şimdi bir an için hayal edin…

Tekrarı olmayacak olan bir oyunda, hayatınızın çaturanga tahtasında, bir piyon olarak dünyaya geldiniz. İşte anlatılan her şey, en güçsüz olarak kabul edilen piyonun vezirliğe giden yolda, gerçek yaşama dair atacağı bu beş hamle ile ilgili…

Satışın Şifreleri

Satış görüşmesi için nasıl hazırlıklar yapılmalı? Satış görüşmesinde kullanılabilecek teknikler var mı? Satış sonrası bir çalışma yapmak gerekli mi? Ürün ya da hizmeti en etkili ne şekilde sunabilirim? Satış çalışmaları için altın kurallar var mı? Bu eğitim ile satış ekibinizin, bu soruların cevabı ile birlikte satış becerilerini pratik uygulamalarla geliştirmesini hedefliyoruz.

 

Süpermen Türk Olsaydı*

Şerif İzgören bu seminerinde diğerlerinden farklı olarak katılımcıları kişisel gelişimden çok toplumsal gelişime davet eder. Girişimcilik, iş kalitesi, dürüstlük, yurt sevgisi ve hoşgörü değerlerini vurgularken topluma nasıl daha yararlı olabileceğimizi yaşanmış hikâyeler eşliğinde katılımcılara sunar. “Noel Baba yalan, Mustafa Amca ise gerçek. Geyikler yerine eşeği var. Eşek de daha gerçek, Mustafa Amca da.” Dinlerken pelerininizi kendiniz bağlayabildiğiniz sürece gerçek bir Süpermen olabileceğinizi göreceksiniz. Ayaklarınızın yere bastığından emin olun. Gerçekten uçabilirsiniz.

Sizin Dükkân Torunlara Kalır mı?*

Kurumunuzun gelecekte var olmasını istiyorsanız, odaklanmanız gereken 4 ana alan vardır. İletişim, Kurum Kültürü, Bilgi ve Gelecek. Başarıya ulaşmak için ne yapmalı? Çalışan ve yönetici ilişkileri nasıl olmalı? Şirketinize nasıl daha fazla değer katarsınız? Nasıl daha verimli bir çalışma ortamı oluşturabilirsiniz? Bunlar gibi pek çok sorunun cevabını bu seminerde bulacaksınız.

Stressiz Zaman Yönetimi

Zaman, pek çok suçun başrol oyuncusu yaşantımızda… Diğer yandan gerçekleştirmek istediğimiz pek çok şeyin de çözümü… Bir gün içerisindeki 24 saati arttırma şansımız olmadığına göre saatlerimizi stres olmadan daha etkin kullanmaya ne dersiniz?

Şu Dünyadaki En Mutlu Kişi

Mutlu olmayı kim istemez ki? Bunun için neler yapmanız gerektiğini biliyorsunuz diyelim.

Peki, nasıl yapacağınızı biliyor musunuz?

İşte bu seminer programı ile tüm bunları öğrenmeniz mümkün. Mutluluğun şifresini bulma yolunda, başarı ve mutluluk ile iş ve özel yaşam dengesini, bizleri mutlu eden hormonları ve bizi nasıl etkilediklerini, özgüven ve özsaygının önemini öğrenmeye hazır mısınız?

Takım Çalışması

Takım ruhu, ortak hedefler, iş akışı, liderlik ve iletişim takım çalışmasının olmazsa olmazları. Etkili takımlar nasıl oluşturulurlar? Yüksek performanslı takımlar nasıl yaratılırlar? Kurumunuzdaki takım oyuncuları ve takım liderlerinin gerekli bilgi ve becerileri paylaşımın yüksek olduğu, eğlenceli bir seminer ile edinmesini ister misiniz? Eğitim sonrasına etki edecek yüksek motivasyonu yaşamaya hazırsanız buyurun…

Topluluk Önünde Konuşma

Profesyonel iş yaşantısının aktif bireyleri olarak birçoğumuz değişik gruplara sunum yapıyoruz. Katılımcıların etkili, akıllarda kalıcı sunuşlar organize etme ve gerçekleştirme becerisini edinebilmelerinin hedeflendiği bu seminer topluluk önünde konuşma korkumuzu aşacağız…

Yaratıcılık

Yaratıcılık ve yaratıcı düşünme, evde başlayıp okulda süren ve iş ortamlarına değin uzanan bir dizi etkinliği içerir.  Bireyin doğuştan getirdiği yaratıcılık yetisi, değişik etkinliklerle geliştirilerek günlük yaşama taşınabilir. Seminerin temel amacı yaratıcılığın geliştirilmesi olsa da, asıl iş var olan yaratıcılığı köreltmemektir. Bunun için her gün yeni şeyler üretmenin heyecanı birlikte yaşayarak ve paylaşarak öğrenilebilir.

Y Kuşağını Yönetmek

“Birlikte olmak başlangıç, birlikte kalmak ilerleme, birlikte çalışmak başarıdır.” Henry Ford

Günümüzde Yaşayan Kuşaklar, Kuşak Mitleri Gerçek mi? Kuşakların Beklentileri Nelerdir? Y Kuşağını Elde Tutmak ve Yönetmek İçin 21. YY. Yöneticisinden Beklenenler Tüm bunların cevaplarını alabileceğiniz bu seminer ile Y Jenerasyonunu tanımak artık daha kolay…

4 Köşe Liderlik

“Bilmek başka, bulmak başka, olmak başka” – Mevlana

Olmak gerçekten başka. Bu seminer programında;Yapısal Liderlerin, İnsan Kaynakları Liderlerinden, Kulis ve Simgesel Liderlerden bahsedeceğiz ve bu 4 pencereden her hangi birisinin diğerinin önünde olmadığını, hepsine farklı durumlar için ihtiyacımız olduğunu anlayacağız. Eğer kurumunuz içinde takımlara liderlik eden bireyler bu 4 pencereyi çalışma tarzları haline getirebilirlerse liderlik becerileri ve çalışanları gerçekten 4 Köşe olacaklardır.

6’nı Aşmak

Hem içsel yaşamımızda, hem ilişkilerimizde, hem iş hayatımızda olumlu değişiklikler yapabilmek; daha verimli ve tatminkar bir yaşam kurgulayabilmek için hepimizin aşması gereken çizgileri öğrenmeye hazırsanız gelin birlikte 6’nı aşalım.

SİZDEN GELENLER

Beden Dili
Toyotasa – Hakan Sezer

“Türkiye’nin nasıl bir ülke olduğunu ve Türk insanlarının neler yapabileceğini gösteren bir kuruluş.”

Profesyonel Yönetim Becerileri
Aksigorta – Ragıp Yergin

“45 yaşında yeniden öğrenmeye başladım.”

Avucunuzdaki Kelebek
Coca-Cola – Sedat Gülerman

“Farklı, etkileyici, günlük hayata aktarılacak kadar pratik, “iyi ki bu eğitime katılmışım” dedirtici.”

Sizin Dükkan Torunlara Kalır mı?
Securitas – Neşe Bilgin

“Muhteşemdi. Tadı damağımda kaldı. Vay be! 

Satışın Şifreleri
Bilkent Holding
Gökçe Kulaçoğlu

“Bu zaman kadar katıldığım en etkileyici ve

 faydalı eğitim.”