Eğitmen Akademisi

1997 yılından bugüne 20’den fazla kez düzenlenen Eğitmen Akademisi, eğitmen olmak isteyen profesyonellerin bu işi meslek olarak yapabilmelerini sağlayacak bir eğitim ve kariyer paketidir. Kendi eğitim şirketini kurmak, bağımsız eğitmenlik yapmak, mevcut işinde eğitmenlik yapmak, sunum kalitesini arttırmak isteyen kişiler için uygun bir programdır.

Her bir başlık belirtilen alanda kişiyi uzmanlaştırmak için tasarlanmıştır. Bununla birlikte eğitmen akademisi kapsamındaki tüm programlar bir bütünü oluşturup, profesyonel eğitmen yetiştirmeyi amaçlar.

Beceri geliştirme programlarının amacı eğitmenlik için gerekli olan bilgi ve becerilerin kazandırılmasının yanı sıra, eğitmen adaylarının ihtiyaçlarının saptanması ve kariyer gelişim haritasının çıkartılmasıdır.

İçerik aktarım programları ise ilgili eğitimin tüm içerik ve uygulamalarının aktarıldığı programlardır. Sonrasında katılımcılar, eğitimin tüm içerik ve uygulamalarının kullanım haklarına sahip olurlar.

Danışmanlık hizmeti tamamen eğitmen adayının ihtiyacına göre belirlenen birebir çalışmalardır.

Uygulama atölyeleri eğitmenlerin kariyerleri için ihtiyaç duyabilecekleri başlıklardan oluşmaktadır.

Tecrübelerimiz Eğitmen Akademisi programları ile kendinize yaptığınız bu yatırımın karşılığını ortalama 2 yıl içerisinde alabileceğinizi göstermiştir.

Eğitmen Akademisi Bünyesindeki Eğitimler

 • Sunum Teknikleri
 • Eğitmen Uzmanlık Programı
 • Eğitmenler İçin Yaratıcı Drama
 • Eğitmen Danışmanlığı
 • Beden Dili – Eğitimcinin Eğitimi Programı

Kimler Başvurmayı Düşünmeli?

 • “Aslında eğitim veriyorum, eğitmenliğimi geliştirmem için iyi bir fırsat olabilir mi” diye düşünenler,
 • “Topluluk önünde konuşabilecek cesareti bir bulsam, bu kadar heyecanlanmasam paylaşacak ne kadar çok bilgim ve tecrübem var” diyenler,
 • “Yeter artık aynı işi yapmaktan sıkıldım, artık tecrübelerimi aktarmak istiyorum” diye düşünenler,
 • “Öğrendiklerimi, deneyimlerimi ve yıllar içinde biriktirdiklerimi daha iyi bir iş hayatı ve gelecek için paylaşmak istiyorum” diyenler,
 • “Öğrendiklerimi, deneyimlerimi ve yıllar içinde biriktirdiklerimi daha iyi bir iş hayatı ve gelecek için paylaşmak istiyorum” diyenler,
 • “Kendi işimin yanı sıra eğitim de verebilirim” diyenler,
 • “Çocuk da yaparım kariyer de diyemeyip, ne yaparsam çocuğumla daha özgürce vakit geçirebilirim” diye düşünüp duranlar,
 • “Mevcut işyerimde eğitmen olarak çalışıyorum ve bu işi daha profesyonel yapmak istiyorum” diyenler,
 • Sunum tekniklerini ve içerik hazırlama becerilerini geliştirmek isteyenler,
 • Hâlihazırda eğitmenlik yapan ve eğitmen olarak yetkinliklerini geliştirmek isteyenler,
 • Kariyerlerini bağımsız eğitmen olarak devam ettirmek isteyenler,
 • “Bu programın içeriği de neymiş” diye merak eden takipçiler,
 • Çalışmak için kendilerine hafta içini şart koşmayanlar, gerektiğinde hafta sonu da çalışabilecek olanlar,
 • “Ya bir denesem ne kaybederim ki” diye düşünüp, “öfff 5 hafta sonu kim gidecek boş ver.” demek üzereyken içindeki “Artık kendin için bir şey yapma vaktin geldi.” diyen sesi duyuverenler,
 • Eğitim ve danışmanlık firması kurmayı düşünenler,
 • “Eğitmenlik yapmak istiyorum ama ne anlatacağım bilmiyorum” diyenler.

Programla İlgili Katılımcı Yorumları

“Tüm süreçleriyle çok iyi yönetilen harika bir program. Ömrümün uzadığını hissetim. Her şey için çok teşekkürler.”

“Bu eğitimin beklentilerimi karşıladığını rahatlıkla söyleyebilirim. Çok keyifli ve öğretici bir eğitim süreci geçirdim. Eğitmenler, İzgören Akademi çalışanları ve eğitim alan kişiler çok sıcakkanlı ve içtendi. Bu kurumun çok güvenilir, sıcak ve içten olduğunu düşünüyorum.”

“Aldığım eğitim hayatımda asla unutamayacağım bir eğitimdi. Tek kelimeyle harikuladeydi. Yaşamıma çok şey katacağına eminim. Bu süreçte destek olduğunuz ve güler yüzünüzü hiç eksik etmediğiniz için teşekkürler.”

“Çok keyifli ve çok değerli bir eğitim olduğunu düşünüyorum. Bundan sonraki kariyerimde buradaki öğrendiklerimin çok faydası olacağına inanıyorum.”

“Bu eğitimden önce birçok kez sunum yapmıştım ve işi çok az bildiğimi düşünüyordum. Ama eğitime girdikten sonra aslında pek de bir şey bilmediğimi gördüm. Eksiklerim ve hatalarımı da öğrendim. Herkese çok teşekkürler.”

“Bugüne kadar aldığım eğitimler içerisinde amaç, içerik, doküman açısından profesyonel yaklaşım açısından en güzel eğitimdi. Çok keyif aldım. Eğitimcilerin konuya hakimiyeti, sunum şekilleri hayattan verilen örnekler. Hepsi çok güzeldi.”

“Dün Marriot Otel’e gelip size bizzat teşekkür etmek istedim ama kızım rahatsızdı onu yalnız bırakıp gelemedim. Hocam ben birçok eğitime katıldım ama böyle bir dönüşüm yaşamadım hiç. Bana kattıklarınız için, bakış açımı değiştirdiğiniz için, sadece eğitmenlik anlamında değil, hayata dair çok şey öğrettiğiniz için size yürekten teşekkür ederim. Yüreğinize, emeklerinize sağlık. Hocam belki böyle mailleri çok alıyorsunuzdur ama ben yaşadıklarımdan o kadar etkilendim ki hala Green Park Otel’de kaldım gerçek hayata geçemedim. Duygularımı da sizinle paylaşmak istedim. Vermiş olduğunuz ve adımızın üstünde olduğu kartvizitlik hediyeniz için çok teşekkür ederim kendimi çok değerli hissettim. Neyse çok uzatmayayım Tacettin oradan bitir işareti veriyor. İzgören Akademi ve siz hocalarımız iyi ki varsınız ve ben iyi ki bu ailenin bir parçası oldum. Sevgilerimle…”

İZGÖREN AKADEMİ 2019 YILI EĞİTMEN UZMANLIK PROGRAMI TARİHLERİ

Tarih: 7-8-21-22-28-29 Eylül ve 5-6-12-13 Ekim

Tarih: 21/22 Eylül 2019 5/6/12/13/19/20/26/27 Ekim 2019

Tarih: 5/6/19/20/26/27 Ekim 2019  2/3/16/17 Kasım 2019

Tarih: 12/13 Ekim – 2/3/9/11/23/24 Kasım  7/8 Aralık 2019

Tarih: 19/20 Ekim 2019 – 2/3/9/10/16/17/30 Kasım 2019 – 01 Aralık 2019

Tarih: 2/3/16/17/23/24/30 Kasım 2019  1/14/15 Aralık 2019