Koçluk

İzgören Akademi koçları olarak kendinizi keşfetme yolcuğunda sizlere yol arkadaşlığı yapıyoruz. Geçmişe bağlı kalmadan, geleceğe odaklanarak, hedefinize ulaşmanız için yapacağınız yolculukta sizlere doğru soruları sorarak sizin için doğru cevaplarınızı birlikte arıyoruz. Size akıl vermiyoruz, şöyle yap, yapmazsa şöyle olur demiyoruz. Tamamen sizin beklentilerinizi, isteklerinizi ve aklınızı ortaya koyan sürece eşlik ediyoruz.

Koçluk Çalışmasının Amacı

Koçluk çalışmaları ile hayatınızda değiştirmek istedikleriniz, karar vermek istedikleriniz ve ulaşmak istedikleriniz için doğru stratejileri, eylem adımlarını birlikte ancak sizin kararlarınızla belirleyerek yolculuğun sonunda başarınızı paylaşmayı amaçlıyoruz.

Kimler Koçluk Almalı?

  • Hayatımda bir değişiklik istiyorum ancak nereden başlayacağımı bilmiyorum?
  • Hayatımda bir değişiklik istiyorum ancak ne istediğimi bilmiyorum?
  • İki karar arasında kaldım benim için hangisi daha iyi olacak? Bilmek istiyorum.
  • Hedefim belli. Ben buna ulaşmak istiyorum.
  • Hedefim yok. Olması için ne yapabilirim?
  • Hayallerim var. Bunları gerçekleştirmek için neler yapabilirim?
  • Var olan ilişkilerimi daha da iyileştirsem ne güzel olur.
  • İş hayatımda ki başarılarımı arttırmak istiyorum.
  • Kendime ulaşabileceğim bir kariyer planı yapmak istiyorum.

diyen herkesi bu keyifli yolculuğa, isteklerine hızlıca ulaşmaları için bekliyoruz.

Koçluk Süreci Nasıl Olur?

İlk seans demo seansıdır ve ücretsizdir. Seans süresi ortalama 15 dakikadır. Sonraki seanslar haftada bir ya da iki haftada bir olacak şekilde gerçekleştirilir. Seans süreleri 1 saattir.Seanslar arasındaki süre koçluk alan kişi ve koç arasında belirlenir.

İlk seansta koçluk alan kişinin yaşam alanları üzerine çalışılır, hangi alanda devam etmek istediği belirlenir. Sonraki seanslarda da çalışmak istediği alanla ilgili olarak hedefi belirlenir ve buna ulaşmak için gerekli stratejileri ve eylem adımları ortaya çıkarılarak takibi yapılır.

İzgören Akademi Koçluk Programları

Bireysel Koçluk: Kişilerle birlikte hedeflerine ulaşmalarına, hem özel hem de profesyonel hayatlarında istedikleri noktaya daha hızlı gelmelerine yardımcı olmak için çalışır. Bireysel koçluk, duygulardan kişisel ilişkilere, kariyer hedeflerinden, hayatlarında var olan tatmin olmadıkları her alanı kapsayabilir.

Kurumsal Koçluk: Küçük ve orta ölçekli işletmeler için hazırlanmıştır. Burada kurumların ciro arttırmak, yeni şube açmak, kurum içerisinde personel ilişkilerini geliştirmek, personelin bireysel gelişimine katkı sağlamaya yönelik projeler oluşturmak gibi kurumun hedeflerine ulaşmasına yardımcı olmaktır.

Yönetici Koçluğu: Yöneticinin iş yerindeki performansını geliştirmeye ve onun gelişimine odaklı olarak yürütülen bir çalışmadır.

Satış Koçluğu: Satış ekibinde çalışan kişilerin daha yüksek bir performans sağlayarak performans ve motivasyon konusunda gelişim kaydetmeleri için birebir çalışılan bir süreçtir. Şirketin satış hedeflerine ulaşmasına da destek sağlar.

Kariyer Koçluğu: Kariyer planlama ve kariyer geliştirme olmak üzere iki temel alanı vardır. Kariyer planlamada; kişinin kendisine en uygun mesleği seçmesine yardımcı olmak için destek olur. Kariyer geliştirmede de kişinin mevcut kariyerini iyileştirmek ve geliştirmesini sağlar.

İlişkiler Koçluğu: Kişinin yaşamındaki tüm alanlarda kurduğu ilişkileri güçlendirmesine yardımcı olur. Bunu sağlamak için kişinin kendisi ve başkaları ile olan iletişim becerilerini geliştirmek için yol gösterir. Burada öncelik kişinin iş, aile ve özel yaşamındaki ilişkileridir.