Akif Aktuğ

Dr. R. Akif AKTUĞ, 1990 yılında Polis Akademisi’nden mezun oldu. 2015 yılında Avusturya UMİT Üniversitesi ’de bütünleştirilmiş doktora programını tamamladı. Kariyerindeki 25 yıl boyunca 4 farklı ilde, Emniyet Müdürlüğü’nün çeşitli kademelerinde görev aldı. 2014 yılında 1. Sınıf Emniyet Müdürü olarak Emniyet Genel Müdürlüğü Özel Güvenlik Antalya Bölge Başkanlığı’na Polis Baş Müfettişi olarak atandı. Cinayet Büro Amirliği ile başladığı parlak kariyeri boyunca görev yaptığı her bölümde yaratıcı çözümleriyle öne çıkan Aktuğ, bir profesyonel olarak, suça ve suçun yapı taşlarına; sıra dışı, ezber bozan ve köktenci çözümler geliştirdi, uyguladı, sonuç aldı ve paylaştı. Suçluyu kovalayan değil suçun oluşumuna engel olan bu ‘polis tavrı’ görev yaptığı her yerde onun “Projeci Müdür” olarak tanınmasını sağladı. Çoğu kendisinden sonra Ulusal anlamda yankı bulan ve Türkiye’nin birçok ilinde uygulanan projelerde yer aldı. Çalışmaları ve projeleri Polis Akademisi yayınlarında yayınlandı.  İzgören Akademi’nin kardeş kuruluşu olan Elma Yayınevi’nde Genel Müdürlük yapmaktadır. Aynı zamanda İzgören Akademi’de eğitmenlik yapmakta, deneyimlerini ve projelerini paylaşmak adına seminerlerde ve konferanslarda konuşmacı olarak yer alan Aktuğ, “S.U.Ç. Sistemin Umutlu Çocuğu” adlı kitabının yazarıdır.

Anıl Akın

Anıl Akın, 1970’li yıllarda Trakya’nın küçük bir kasabasında doğdu. 3 çocuklu bir ailenin son üyesidir. İlkokul sonrası ortaokul ve liseyi İstanbul’da Saint Benoit Lisesi’nde tamamladı. Üniversiteyi severek ve isteyerek İletişim Fakültesi’nde tamamladıktan sonra askerliğini yedek subay olarak yaptı. 1992 yılında üniversitede okurken yabancı kitap satışıyla başlayan çalışma hayatında sırasıyla Satış Temsilciliği, Mağaza Müdürlüğü, TV yapım ve yönetim yardımcılığı yaptı. Askerlikten sonra satışta uzmanlaşmaya karar verdi ve Anadolu Efes’te çalışmaya başladı. 1998’de başlayan bu süreçte, Satış Temsilciliği, Bayi Kanalı Satış Yöneticiliği, Bayi Kanalı Satış Şefliği, Direk Dağıtım Satış Şefliği (Açık ve Kapalı Kanal / On&Off Trade), Bira Grubu Uluslararası Pazar Geliştirme Yöneticiliği, Türkiye Modern Kanal Merkez Yöneticiliği, Modern Kanal Saha Satış Müdürlüğü (Perakende ve Cash&Carry), son olarak da Satış Direktörlüğüne bağlı olarak Eğitim ve Gelişim Müdürü olarak görev yapmıştır. Akın; başarı kadar tersinin de öğretici olduğunu düşünüyor. Başarısızlığın, eğer bu süreçten ve sonuçtan öğrenme ve gelişme varsa anlamlı buluyor. Satışın bir duygu transferi olduğuna ve satışçının kaç müşterisi varsa o kadar dil bilmesi gerektiğine inanıyor. Koçluk sertifikasına sahip olan Akın, İTÜ Çekirdek oluşumunda start-up şirketlere mentorluk yapmaktadır. Ayrıca FODER ve Uğur Böcekleri Derneği gönüllüsüdür. Evli ve İpek gibi bir evlada sahip olan Akın’ın; otantik danslara, halk oyunlarına ve tarihe özel ilgisi vardır. İzgören Akademi bünyesinde Sunum Teknikleri, İletişimin 5 Anahtarı, Telefonda İletişim, Takım Çalışması, Etkin Satış Teknikleri, Kanal Satış Yönetimi, Müzakere ve İkna Teknikleri, Çatışma Yönetimi, Profesyonel Yönetim Becerileri, Problem Çözme Teknikleri, Toplantı Yönetimi, Marka Yönetimi, Tanzim-Teşhir, Networking, Verilerle Bağ Kurmak başlıklarında eğitim vermektedir.

Atınç Büyükduykular

1975 Eskişehir doğumludur. Üniversite eğitiminden sonra, iş hayatı 1996 yılında Alarko Turizm Grubu’nda başladı. 5 yıl boyunca bu grupta İK Yöneticisi pozisyonunda görev aldıktan sonra, Martı Grup’ta bir süre insan kaynakları çalışmalarını yürüttü. Bir Fransız firması olan Sodexho’nun 5 otelinde yaklaşık 3500 çalışanın Akdeniz Bölge İnsan Kaynakları Yöneticiliği’ni yaptı. Daha sonra, Türkiye genelinde 8 lokasyonu bulunan, dünyanın en büyük seyahat acentesi olarak kabul edilen TUI Türkiye’de 4 yıl boyunca İnsan Kaynakları Müdürlüğü yaptı. 18 yıl süren dönemde, uluslararası firmalarda şirket birleşmeleri ve tüm insan kaynakları fonksiyonlarının kurulması ve yönetilmesi gibi projeleri gerçekleştirdi. Eğitmen uzmanlık programı, insan kaynakları yönetim sistemleri, yönetim becerileri, beden dili, takım çalışmaları, zaman yönetimi, iletişim, stratejik insan kaynakları gibi birçok eğitim almıştır. 2011 yılından bu yana firmaların organizasyonel gelişim alanlarında iş analizleri, görev tanımları, mülakat, süreç analizleri ile çağdaş organizasyon yapılarının oluşturulması, kurum kültürü yaratmaya yönelik çalışmalar, ücret yönetimi, performans değerlendirme çalışmaları ve kişilik envanterleri, ödüllendirme sistemleri kurma gibi konularda hizmet vermekte ve üretim sektöründe danışmanlık yapmaktadır. Bu görevinin yanı sıra, 2012 yılından bu yana İzgören Akademi Akdeniz Bölge Müdürlüğü görevine devam etmektedir.

Bürge Atalay

Profesyonel iş yaşamına İzgoren’de başladı. Burada yürüttüğü Pazarlama ve Kurumsal İletişim Koordinatörlüğü sonrasında sırasıyla Meteksan Bilişim Grubu eğitim yazılımları ayağında İş Geliştirme Uzmanı olarak, daha sonra ise Türk Kızılayı Genel Müdürlüğü’nde, yeniden yapılanma sürecinde, İnsan Kaynakları & Eğitim Uzmanı olarak Eğitim Birimi’nin kurulması ve yapılanması sırasında çeşitli görevler üstlendi. İnsan Kaynakları Bölümü organizasyon ve sistem gelişimi proje çalışmaları kapsamında sorumluluklar aldı, eğitim ihtiyaç analizi, gelişim planlama, ölçme-değerlendirme sistemleri, oryantasyon programları, ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi ve JCI Akreditasyonu konularında çalışmalar yürüttü. 2006 yılında Güney Asya depremi sonrasında Türk Kızılayı 6. İnsani Yardım Ekibinde Uluslararası İlişkiler Delegesi olarak yer aldı ve Sri Lanka’da Türk Kızılay’ını temsilen uluslararası insani yardım kuruluşları ile ortak projelerde yer aldı. Kurumsal insan kaynakları sistemlerine ilişkin deneyimlerinden sonra  HRM Danışmanlık’ta seçme-yerleştirme, eğitim ve insan kaynakları projelerine yönelik süreçlerde Kıdemli İnsan Kaynakları Danışmanı ve Eğitim Koordinatörü olarak çalıştı. Çeşitli sektörlerde birçok kurum ve kuruluş ile farklı kademelerde yürüttüğü işe alım projelerinin yanı sıra,  Yetkinlik Bazlı Mülakat Teknikleri, Yetenek Yönetimi,  Eğitim & Gelişim Yönetimi,  Hedef Belirleme, Kariyer Yönetimi konularında eğitimler verdi. Üniversitelerde öğrencilere yönelik, iş ve kariyer yaşamına dair çeşitli seminerler verdi. 2015 yılında Türk Telekom- Innova Bilişim Teknolojileri’nde İnsan Kaynakları İş Ortağı olarak çalışmaya başladı. Innova işe alım süreçleri ve dış kaynak çalışan yönetimi, insan kaynakları süreçlerinin uygulanması, işe alım-terfi süreçlerinde değerlendirme merkezi uygulamalarının yürütülmesi, çalışan-işveren ilişkilerine yönelik süreçlerin yönetimi konularında çalışmalar yürüttü. Bu dönemde WYG & Zafer Kalkınma Ajansı tarafından yürütülen ve Avrupa Birliği tarafından finanse edilen TR33 Bölgesi’ndeki İşveren ve İşçilerin Uyum Yeteneğinin Artırılması Projesi’nde Uzman ve Eğitim Koordinatörü olarak çalıştı. 2018 yılından itibaren HRM Danışmanlık bünyesinde Genel Müdür olarak çalışmaya başladı. İktisat bölümü mezunu olan Bürge Atalay, 2020 yılı sonu itibariyle çalışmalarını eğitmen, insan kaynakları danışmanı ve profesyonel koç olarak sürdürmeye başladı. Bugüne kadar çeşitli dergi ve gazetelerde yazıları ile iş yaşamının güncel, değişen dinamikleri üzerine görüşlerinin yer aldığı haber ve röportajları yayınlandı. Adler Central Europe ileri seviye profesyonel koçluk eğitimlerini tamamladı. ACPC ve ICF (Uluslararası Koçluk Federasyonu) tarafından akredite ACC ünvanlarına sahiptir. Halen İzgören Akademi bünyesinde eğitmenlik yapmaktadır.

Ece Üvey

Ece Üvey, portakal çiçeklerinin açtığı vakitlerde Tarsus’ta dünyaya geldi. İlk, orta ve lise öğrenimini Tarsus’ta tamamladıktan sonra Ankara Üniversitesi Kimya Bölümü’nden mezun oldu. İnsan ve toplum kimyasına duyduğu ilgi sayesinde ikinci lisans olarak sosyoloji bölümünü bitirdi. 12 yıl boyunca çalıştığı satış pazarlama alanında 18 yeni ürünün lansmanında kilit müşteriler takımlarında görev yaptı. Bu süreçte çok sayıda mesleki eğitim almanın yanı sıra, Çukurova Üniversitesi’nde pazarlama alanında yüksek lisansını tamamladı. Halen psikoloji alanında yüksek lisans çalışmalarına devam etmektedir. Eğitmen Uzmanlık Programı’nı bitirdikten sonra gönüllü olarak başladığı eğitmenliğe 2012’de İzgören Akademi’de insan kaynakları alanında yürütülen projelerde Proje Uzmanı olarak göreve başlayarak danışmanlığı da eklemiştir. Bilgi ve deneyimlerini paylaşmak üzere çıktığı eğitmenlik yolculuğunda kurumsal eğitimler vermeye ve danışmanlık projelerinde görev almaya devam etmektedir. Aynı zamanda C Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı’dır. 2013 yılı Şubat ayından bu yana İzgören Akademi Adana Temsilciliği’ni yürütmektedir. İletişimin 5 Anahtarı, Telefonda İletişim, Sunum Teknikleri, Eğitici Eğitimi, Takım Çalışması, Beden Dili, Stressiz Zaman Yönetimi, Satışın Şifreleri, Avucunuzdaki Kelebek, Sorumluluk Sahibi Olma, Halkla İlişkiler, Müşteri İlişkileri Yönetimi ve Müşteri Memnuniyeti, İnsan Tanıma konularında eğitim vermektedir.

Hakan Şahin, TED Ankara Koleji’nde orta öğrenimini tamamladıktan sonra sırasıyla Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği ve Bilkent Üniversitesi İşletme Yüksek Lisans Programlarından Şeref Derecesi ile mezun oldu. Halen Anadolu Üniversitesi Felsefe Lisans Programı son sınıf öğrencisi olarak eğitimini sürdürmektedir.

İş hayatına Koç Holding A.Ş. Yönetici Hazırlama Projesi kapsamında Finans Uzmanı olarak başladı. Tat Konserve, Sek Süt, MarEt ve Pastavilla şirketlerinin Tat Gıda A.Ş. çatısı altında birleşme operasyonunda yer aldı.

2004 yılında aile şirketi olan Ranova İnşaat Turizm Ltd.Şti.’de Yönetici Ortak olarak görev aldı. Şirketin yürütmekte olduğu inşaat faaliyetlerinin geliştirilmesi, turizm, eğitim ve gayrimenkul geliştirme alanlarında yatırımcı ve işletmeci olarak yer alınmasını sağladı. Stratejik planlama, proje finansmanı, fizibilite ve iş planı hazırlama konularına liderlik etti.

2010 yılında Ankara Gaziosmanpaşa’da hizmete açılan Nesta Boutique Hotel’in mimari-teknik tasarım ve şantiye operasyonlarını yönetti. Otelin işletmeye alınmasını takiben satış ve pazarlama faaliyetlerini koordine etti. Eğitim sektöründe ise 2005 yılında eğitim vermeye başlayan Büyüteç Anaokulu’nun yatırım, inşa ve finans faaliyetlerini yürüttü. 2010 yılında Büyüteç Anaokulu, 2015 yılında ise Nesta Boutique Hotel işletme haklarını satarak Ranova İnşaat şirketini bir gayrimenkul portföy şirketi haline getirdi.

Sivil Toplum Kuruluşları ile henüz lise öğrencisiyken tanışan Hakan Şahin, Türkiye’nin ilk Interact Kulübü olan Ankara-Kızılay Interact Kulübü’nün Kurucu Başkanlığı’nın yanı sıra, İstanbul-Fenerbahçe ve Ankara-Kızılay Rotaract Kulüp Başkanlıkları, Uluslararası Rotary 2430.Bölge Rotaract Sekreterliği, Mesleki Gelişim Komite Koordinatörlüğü gibi görevleri öğrenciliği sırasında yürüttü. Halen Türk Eğitim Derneği’nde yönetim kurulu yedek üyeliği ile birlikte burslardan sorumlu eğitim komitesinde gönüllü faaliyetlerini sürdürmektedir.

Sivil toplum ve özel sektördeki birbirinden farklı deneyimlerini 2017 yılından itibaren danışman ve eğitmen olarak Avrupa Birliği Hibe Programlarında birleştiren Hakan Şahin; Türk Eğitim Derneği, TED Üniversitesi, Yanındayız Derneği, Ankara Servis İşletmecileri Odası, TED Ankara Koleji Mezunları Derneği, Suriye Dostluk Derneği gibi çeşitli STK’ların hibe kaynaklarından faydalanmalarını sağladı. Bu projelerin başta finansal planlama olmak üzere tasarım ve teklif süreçlerini yürütmenin yanı sıra toplumsal cinsiyet eşitliği ve finansal okuryazarlık konularında eğiticiliğini de üstlendi.

Tiyatroya gönülden bağlı olan Hakan Şahin bugüne kadar 12 tiyatro oyununda rol aldı. TED Ankara Koleji Mezunları Derneği Tiyatro Grubu’nun sahneye koyduğu ve Hollanda Büyükelçiliği Kültür Fonu’nun finanse ettiği “Bisiklet Tamircisi” adlı tiyatro oyunu ile Diyarbakır, Polatlı ve Trabzon’da çoğu tiyatroyla ilk defa buluşan 3.000’i aşkın ortaokul öğrencisine ücretsiz oyun sergiledi. Halen oyunculuğa L’avare Sahne’de devam etmektedir.

Hayatının son 7 yılında bir bisiklet tutkunu olduğunu fark etti. Her yıl en az 2.000 km pedal çevirerek Türkiye’nin pedal çevirmediği asfaltı kalmamasını hedeflemektedir.

Hakan Şahin evli, bir kız, bir erkek evlat sahibidir.

Onur Ali Gürbüz

Onur Ali Gürbüz, Anadolu Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölümü’nden sonra Dokuz Eylül Üniversitesi’nde İnsan Kaynakları Yüksek Lisans eğitimini Toplam Kalite Yönetimi ve Endüstriyel Demokrasinin karşılaştırılması tezi ile tamamladı.
Profesyonel iş hayatına GUT.S Güvenlik’te Kalite Yönetim Temsilcisi olarak başladı ve kurumun belgelendirme tetkiki aşamasında ISO 9001:2000 kalite yönetim sistemi kurulumu çalışmalarını yürüttü. Sonrasında Efes Türkiye İnsan Kaynakları Sistem Müdürlüğü’nde İnsan Kaynakları Uzmanı ve İnsan Kaynakları Yöneticisi olarak görev aldı. Bu kapsamda Efes Türkiye insan kaynakları raporlamaları, işe alım süreçleri, SAP BW kurulum ve entegrasyon çalışmaları, Intranet kurulum süreci, Biravo Dergisi Yayın Kurulu Üyeliği, üniversitelerle ilişkiler alanlarında çalışmalar gerçekleştirdi.
2011-2012 yılları arasında Doğan Dağıtım – YaySat Genel Müdürlüğü’nde İnsan Kaynakları Uzmanı olarak görev aldı. İşe alım, insan kaynakları raporlamaları, Intranet, SAP BPC kurulum ve entegrasyonu, PDKS, Balanced Score Card çalışmalarında bulundu. 2012-2013 yılları arasında MNG Kargo Süreyyapaşa Acente Sahibi olarak Acente Müdürlüğü görevini üstlendi. 2013-2017 yılları arasında Hepsiburada – D-Market Operasyon Genel Müdürlüğü’nde İnsan Kaynakları Sorumlusu olarak mavi ve beyaz yaka işe alım süreçleri, raporlamalar, bütçe, taşeron yönetimi, rol profili ve iş süreçleri çalışmaları ile üniversite kariyer merkezleri ile stajyerlik ve resmi kurumlarla gerçekleştirilen işlerin takibinde aktif olarak yer aldı. TR Riders Motosiklet Kulübü üyesidir. Fotoğraf çekmekten, motosiklet gezilerinden, doğa ve kent yürüyüşlerinden, farklı konularda koleksiyonlar yapmaktan, yemek yapmaktan, okumaktan, müzik dinlemekten, bazen de enstrüman çalmaktan ve şarkı söylemekten hoşlanır. İzgören Akademi bünyesinde; Çalışan Memnuniyeti, İnsan Kaynakları Yönetimi, İş Analizi, Kariyer Yönetimi, Kurumsal İhtiyaç Analizi, Kurumsal Kaynak Planlaması, Performans Yönetimi, Seçme Yerleştirme, Süreç Yönetimi ve İyileştirme, Eğitim İhtiyaç Analizi, Örgüt Kültürü, Oryantasyon Programı Tasarımı, Ücret Yönetimi danışmanlık çalışmalarını yürütmektedir.

Oytun Yumşak

2003 yılında Kırıkkale Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’nden mezun oldu. Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası’nda Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Biriminde 4,5 yıl görev yaptı. Görev süresi boyunca Sayılarla Fethiye adında 2 adet yayın çıkaran Yumşak; hâlen İzgören Akademi Akdeniz Bölge Müdürlüğü’nde Kurumsal Projeler Yöneticisi olarak çalışmaktadır. Etkili İletişim, Beden Dili, Sunum Teknikleri, Profesyonel Yönetim Becerileri, Satış ve Pazarlama, Takım Çalışması, Diksiyon konularında eğitimler aldı. Yumşak, Takım Çalışması, Beden Dili, Kendi Hayatının Lideri Ol konularında eğitimler ve seminerler vermektedir.

 

Ömer Emre Kaya

Ömer Emre Kaya, 1979 yılında Ankara’da doğdu. Yükseköğrenimini Gazi Üniversitesi’nden “İşletme” dalında lisans, “Yönetim/Organizasyon” dalında yüksek lisans diplomalarını alarak tamamladı ve YÖK tarafından yayınlanan “İşletmelerde Planlama ve İş Planları” konulu bir bitirme tezi hazırladı. Üniversite dönemi boyunca (1997 – 2002) yarı zamanlı olarak hizmet sektöründe kongre/toplantı organizasyonu alanında çalıştı ve aynı zamanda uluslararası bir öğrenci organizasyonu olan AIESEC Ankara şubesinde gönüllü faaliyetlerde bulundu. 2002 – 2015 yılları arasında “Girişim Eğitim ve Danışmanlık Merkezi”, “ABB Enerji”, “U.S. Land Title LLC”, “British Council” gibi kurumlarda eğitim, danışmanlık, bilişim, proje yönetimi ve dış kaynak kullanımı alanlarında koordinatör, eğitmen ve danışman olarak görev yaptı. Dünya Bankası, KOSGEB, Birleşmiş Milletler, Avrupa Birliği ve özel sektör kuruluşları tarafından fonlanan pek çok projede teklif hazırlama ve proje içeriğinin uygulanması ile ilgili çalıştı. “İş Planı Hazırlama”, “Fizibilite”, “Girişimcilik ve İş Kurma Süreçleri”, “Proje Yönetimi”, “Pazarlama Planlaması”, “Bireysel Vizyon Gelişimi” eğitimleri verdi. “İş Planlaması”, “Stratejik Yönetim ve Planlama”, “Pazarlama Planlaması”, “Organizasyon Yapılandırma ve Re-Organizasyon” ve “Süreç Yönetimi ve İyileştirme” alanlarında danışmanlık faaliyetleri yürüttü.

2016 yılının başında İzgören Akademi kadrosuna dâhil olarak Danışmanlık Projeleri Yöneticisi, Danışman ve Eğitmen olarak görev yapmaya başladı. Kurumdaki idari görevleri ile birlikte aşağıdaki alanlarda danışmanlık ve eğitim çalışmalarını sürdürmektedir:

 • Kurumsal Strateji / Stratejik Düşünce, Planlama ve Yönetim
 • Kurumsal Değişim Yönetimi
 • Yeniden Yapılanma / Re-organizasyon
 • Aile İşletmelerinde Kurumsa Yönetim ve Gelişim
 • Kurum Kültürü
 • Proje Yönetimi
 • Süreç Yönetimi ve İyileştirme
 • Kurumsal Risk Yönetimi
 • Kriz Yönetimi
 • Finansal Okuryazarlık / Kurumsal Finans ve Maliyet Bilinci
 • Danışman Eğitimi

Özlem Afacan Erbaşlar

Uludağ Üniversitesinden mühendis olarak mezun oldu ve aynı üniversitede Ekonomi alanında İşletmecilik yüksek lisansını tamamladı. Uludağ Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nden Pedagojik Formasyon eğitimini aldı. 2000 yılında öğretmen olarak iş hayatına başladı. 2004 yılı itibari ile özel sektöre geçiş yaptı, Elipsan A.Ş’de Kalite Yönetim Sistemleri Yöneticiliği ve Yönetim Temsilciliği yaparak sistemleşme çalışmalarını yürüttü. 2006 yılında Orhan Holding bünyesinde yer alan Sanyo Klima Bursa Genel Merkezi’nde “Hizmette Kalite Yönetimi” anlayışının yaygınlaşması için sistemleşme çalışmalarını başlattı ve başarıyla tamamladı. 2008 yılında yine Orhan Holding bünyesinde yer alan Matay Egsoz’da Sürekli İyileştirme departmanında görev yaptı.Yalın Yönetim, 6 Sigma, 5S eğitimleri aldı ve bu bağlamda süreç iyileştirme projelerinde yer aldı. 2010 yılında İzgören Akademi Bursa Bölge Müdürlüğü kurucu ortağı oldu. 2010 yılından 2013 yılına kadar Kurumsal Projeler Yöneticisi olarak çalıştı. 2013 Mart ayında İzgören Akademi Bursa Bölge Müdürlüğü görevini devraldı. Eğitmen Uzmanlık Programı ve Beden Dili Eğitimcinin Eğitimi sertifika programlarına katıldı. Uluslararası Başarı Psikolojisi (NNLP) Practitioner, Başarı Psikolojisi (NNLP) Master programlarını tamamladı. Uluslararası Koçluk Federasyonu ICF’ın ACSTH onaylı “Yönetici Koçluğu” ve Yönetim Danışmanları Derneği’nin “Yönetim Danışmanlığı“ eğitimlerini aldı. 2017 yılında İstanbul Ticaret Üniversitesi’nde Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik alanında ikinci yüksek lisansını tamamladı. “İş Yaşamında Bireyin Kendini Tanıması ve İletişim Kalitesine Etkisi” adlı saha çalışmasını yürüttü. 2019 yılında Uluslararası Pozitif Psikoterapi Birliği (WAPP) onaylı 200 saatten oluşan Pozitif Psikoterapi Temel Eğitimini tamamladı. Erbaşlar İzgören Akademi’nin ICF tarafından akredite edilmiş PCC (Professional Certified Coach) ünvanlı koçu ve danışmanıdır. Türkiye Uğur Böcekleri Programında 3.000’ nin üzerinde kişiye gönüllü seminer vermiştir. Elma Yayınevi’nden çıkan “İbrahim’in Elma Yanakları” adlı çocuk kitabının da yazarıdır.

Sevil Alkan

Lisans eğitimini Bilkent Üniversitesi İşletme bölümünde, yüksek lisans eğitimini ise Ankara Üniversitesi, Siyasal Bilgiler Fakültesi, Dış Ticaret ve Uluslararası Pazarlama bölümünde tamamlamıştır.

2001 yılında Forum Fuarcılık ve Geliştirme A.Ş. firmasında satış ve pazarlama uzmanı olarak yurt içi ve yurt dışı fuar organizasyonlarında görev almıştır. 2003 – 2008 yılları arasında Ahsel İnşaat bünyesinde sırasıyla satın alma uzmanı, satın alma müdür yardımcısı ve satın alma müdürü olarak çalışmıştır.

Gama Güç Sistemleri A.Ş. firmasında 3 yıl boyunca uluslararası projelerde satın alma faaliyetlerinin ardından 2011-2015 yılları arasında İstanbul’da Summa İnşaat firmasında yine aktif olarak proje satın almaları görevini üstlenmiştir.

2011 yılında İzgröen Akademi Eğitici Eğitimi programına katılmıştır. 2016’dan beri İzgören Akademi Danışman, Koç olarak çalışmaktadır.

NLP Practitioner, NLP Master Practitioner sertifikalarına sahiptir. Odyssey Danışılan Danışman programına katılarak Odsyssey Danışmanı ünvanını almıştır. Adler Koçluk Okulundan ICF Onaylı Koçluk Seritifkasına sahiptir.

Bireysel ve kurumsal koçluk çalışmalarını aktif olarak yürütmektedir. Kurumsal İhtiyaç Analizi, Eğitim ihtiyaç Analizi, Süreç İyileştirme Çalışmaları alanlarında danışmanlık yapmaktadır.

Şehnaz Dereli

Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden mezun olduktan sonra yüksek lisans eğitimini İşletme Yönetimi alanında tamamladı. İki yıl yerel ve yaygın medya sektöründe çalışan Dereli, 1999-2013 yılları arasında Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nün yanı sıra, eş zamanlı olarak 2007-2013 yılları arasında TOBB İl Kadın Girişimciler Kurulu Koordinatörlüğü görevini sürdürdü. Ayrıca aynı kurum içinde çok sayıda AB projesinde koordinatör ve danışman olarak çalışan Dereli, Liderlik, İnsan Kaynakları Yönetimi, İletişim Becerileri, Proje Yönetimi, Takım Çalışması, Girişimcilik, Toplam Kalite Yönetimi gibi alanlarda eğitimler almaya devam etti. 2013 yılında İzgören Akademi Karadeniz Bölge Müdürlüğü’nün kurucu ortağı ve Karadeniz Bölge Müdürü olarak kariyerine devam eden Dereli, Eğitmen Akademisi’ni başarılıyla tamamlamasının ardından İzgören Akademi’de Takım Çalışması, Etkili İletişim ve Beden Dili ve Müşteri İlişkileri Yönetimi konularında eğitimler vermektedir.

Ahmet Şerif İzgören

Ahmet Şerif İzgören, 1965 yılında İzmir’de doğdu. Kuleli Askeri Lisesinin ardından 1987’de Hacettepe Üniversitesi İngiliz Dil Bilimi bölümünden mezun oldu.

Türk Silahlı Kuvvetlerinde üsteğmen rütbesine kadar görev yapan İzgören, 1991 yılında TSK’dan istifa ederek ayrıldı. Ankara Üniversitesi TÖMER’in Bursa’daki kurucu müdürlüğünü yaptı, daha sonra özel sektörde iki şirkette genel müdürlük görevinde bulundu.

1996 yılında şu an İzgören Akademi olan Academy International’ı kurdu. 1998-2003 yılları arasında, İngiltere’deki Northampton Üniversitesi Sunley Management Center’la işbirliği projesini yürüttü. 2001 yılında bir yıl KKTC’de Doğu Akdeniz Üniversitesinde öğretim üyeliği görevinde bulundu.

İngiltere, Danimarka, Almanya, Avusturya, Ukrayna, Avustralya, Fransa, Azerbaycan gibi ülkeler de dahil olmak üzere 4000’i aşkın eğitim ve seminer verdi. Bu seminerlerin yarısı arkadaşlarıyla beraber başlattığı Türkiye Uğur Böcekleri Programı çerçevesinde verdiği gönüllü eğitimlerdir. Projenin amacı Dürüstlük, İş Kalitesi, Girişimcilik değerleriyle birlikte Hoşgörü ve Yurt Sevgisi ilkelerini yaymaktır. Programa katılan gençler aldıkları eğitim sonrası çocuk esirgeme kurumları, cezaevleri, ilköğretim okulları ile Anadolu’nun birçok kasaba ve köyünde 400.000’den fazla vatandaşımıza ücretsiz eğitimler vermiş, 130’u aşkın İyilik Fikri Projesine imza atmıştır. Türkiye Uğur Böcekleri Programı kapsamında Ahmet Şerif İzgören de gönüllü bir Uğur Böceği’dir.

İzgören’in halihazırda görev yaptığı markalar; İzgören Akademi, Elma Yayınevi, Vizgo, Karaoklar Ekolojik Hayat Çiftliği ve Turkish Coffee Lady’dir. Yayımlanmış 32 kitabı vardır.

facebook / Ahmet.Serif.Izgoren

instagram / ahmetserifizgoren

Linkedin /ahmetşerifizgören

Twitter /a_serif_izgoren

Tacettin Açıkgöz

Lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi’nde Mühendislik Fakültesi’nde tamamladıktan sonra yüksek lisansını ‘Psikoloji’ alanında yapmıştır. Farklı disiplinlerle gelişmeyi sever. Öğrenmeyi ve bireylerin değişimine katkı vermeye önemser.

İş yaşamına sağlık sektöründe Satış Yetkilisi ve İş Güvenliği Uzmanı olarak başlamıştır. Farklı sektörlerden, çeşitli büyüklüklerdeki birçok kuruma hizmet vermiştir. Ardından Çukurova Holding – Çukurova Kağıt ve Ambalaj Grubu’nda ‘Satış Mühendisi’ olarak görev almıştır. İstanbul Avrupa Yakası’nda mevcut müşteri portföyünü yönetmiştir.

2018 yılından bu yana İzgören Akademi bünyesindedir.  İstanbul ve Trakya Bölgesi’ndeki yerel ve uluslararası pek çok firmanın, kurumsal gelişim yolculuğunun tasarlanması ve uygulanmasında aktif rol almaktadır. İzgören Akademi ‘Eğitmen Uzmanlık Programı’ ve İstanbul Aydın Üniversitesi ‘Eğitimcinin Eğitimi’ sertifika programlarını tamamlamıştır. 2021 yılı itibariyle ‘Eğitmen’ olarak devam etmektedir.

Müzikle ilgilenir. 2005 yılından beri solist ve gitarist olarak yer aldığı sahne çalışmalarına devam etmektedir. Başta psikoloji, tarih ve klasik edebiyat alanlarında olmak üzere birçok alanda kitap okumayı sever. Not alır, yorumlar. Kitaplarla iş yaşamını birleştirdiği özel içeriklerine ve 21. yüzyıl yetkinliklerine dair hazırladığı eğitim videoları, İzgören Akademi’nin grup şirketi Vizgo Akademi’de yayımlanmaktadır.

Türkiye Uğur Böcekleri Derneği kapsamında “Mavi Uğur Böceği” olarak devlet okullarında gönüllü seminerler vermektedir.

Açıkgöz; Beden Dili, Çatışma Yönetimi, Dijital Sunum Teknikleri, Eğitimcinin Eğitimi, İletişimin 5 Anahtarı, İnsan Tanıma Sanatı ve Zor İnsanlarla Başa Çıkma, İşe Değer Katmak, Marka Satışçı Olmak, Müzakere ve İkna Becerileri, Problem Çözme ve Karar Verme Teknikleri, Stres Yönetimi, Sunum Teknikleri, Takım Çalışması, Verilerle Bağ Kurmak eğitimlerini ve seminerlerini vermektedir. Aynı zamanda Vaka Atölyesi ve Kitap Atölyesi uygulayıcısıdır.

 

Tülay Üstündağ

1961 yılında Ankara’da doğdu.  1984 yılında Gazi Üniversitesi Mesleki Eğitim Fakültesi Teknoloji Eğitimi Bölümü’nde lisans öğrenimini tamamladı. Hacettepe Üniversitesi Eğitim Fakültesi Eğitim Programları ve Öğretim Anabilim Dalı’nda 1988 yılında yüksek lisans ve 1997 yılında doktora derecelerini aldı. KKTC’de Atatürk Öğretmen Akademisi’nde öğretim elemanı, sonrasında TED Ankara Koleji Vakfı Genel Müdürlüğü Program Geliştirme Ölçme Değerlendirme Merkezi’nde Program Geliştirme Uzmanı olarak görev yaptı. Ondokuz yıla yakın süre Hacettepe Üniversitesi Eğitim Fakültesi Eğitim Bilimleri Bölümü Eğitim Programları ve Öğretim Ana Bilim Dalı’nda öğretim elemanı olarak çalıştı. Kamu ve özel sektördeki kimi projelerde katılımcı, danışman ya da yürütücü, kimi projelerde de hakem kurulu üyesi oldu. Alanıyla ilgili çeşitli düzeylerde, 81 ilde ve KKTC’de; ders, kurs, festival, sunu, seminer, TV, radyo konuşmaları ve atölye çalışmalarına katıldı. Ulusal ya da uluslararası düzeyde çeşitli sertifikalar ve katılım belgeleri aldı. İzgörenAkademi’de eğitmen-danışman, program geliştirme uzmanı, yaratıcı drama lideri/eğitmeni olarak görev yapmakta, değişik meslek gruplarındaki bireylere, Eğitimde Yaratıcı Drama, Program Geliştirme, İnsan İlişkileri, Yaratıcılık ve Yaratıcı Problem Çözme, Eğitimcinin Eğitimi, Etkili Sunuş Teknikleri, Etkili İletişim Becerileri, Yaratıcı Drama Yoluyla Yaratıcılığın Ortaya Çıkarılması, İletişimde Beden Dili eğitimleri ve seminerleri vermektedir. Ondan fazla sivil toplum kuruluşunda gönüllüdür. Bu kuruluşlarda; genel sekreter yardımcısı, ikinci başkan, onur kurulu üyesi, danışma ve yazı kurulu üyelikleri yapmıştır. İzgören Akademi’nin Türkiye Uğur Böcekleri Projesi’nde Mavi Uğur Böceğidir.

Yaratıcı Drama Öğretmenimin Günlüğü, Yaratıcılığa Yolculuk, Şişman Kız Tombul Teyze ve 10 Tombala Başıma Kon (Kitaplarla Drama Atölyeleri) kitaplarının yazarıdır.

www.tulayustundag.com

Umut Sav

Umut Sav, İşletme Bölümü’nden sonra ODTÜ’de Eğitimde İnsan Kaynakları Geliştirme Yüksek Lisansını tamamladı. Aynı Üniversite’de Eğitim Yönetimi ve Planlaması üzerine doktora öğrenimini sürdürmektedir. PERYÖN, Ulusal Girişimcilik Konseyi, İnsan Hakları ve Kalkınma Derneği üyesidir. Türkiye Uğur Böceklerinde Mavi Uğur Böceği olarak gönüllü eğitim ve seminerler vermektedir. 1.800 günden fazla eğitim ve danışmanlık çalışması yürütmüştür.

AIESEC Türkiye Genel Başkanlığı yaptıktan sonra çeşitli firmalarda proje yöneticiliği yaptı. 2004 yılından bu yana İzgören Akademi’ de Eğitmen ve Danışman olarak çalışmaktadır. Akademi’nin sistemleşmesine, faaliyet büyüklüğünün 7 kat artmasına, Antalya, Bursa, Kayseri, Kocaeli ve Samsun Bölge Müdürlüklerinin kurulmasına katkı vermiştir. Kurumlara kültürel ve stratejik dönüşüm, yönetim danışmanlığı ve toplantı moderasyonu hizmetleri vermekte, yönetici ve eğitmen yetiştirme eğitim programları tasarlamakta ve yürütmektedir. Şu ana kadar farklı sektörlerden, farklı büyüklüklerde 300’den fazla kurumla eğitim ve danışmanlık projesi yürütmüştür.

2009-2010 yıllarında TRT Ankara Radyosunda yönetim üzerine haftalık program yapmıştır. 2013 Ekim – 2015 Aralık arasında TRT Okul kanalında her Pazartesi “Hayat İşte” programını canlı yayın olarak yapmıştır.

Ülfet Öner 

İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi ve İ.Ü. İşletme İktisadı Enstitüsü’nü bitirdi. Kopaş Kozmetik ve Dardanel Gıda deneyimlerinin ardından 1997 yılına Anadolu Efes’te çalışmaya başladı. İletişim, Ticari Pazarlama, Bayi Kanalı Satış Şefliği, Modern Kanal Satış Müdürlüğü (perakende ve Cash&Carry) yaptı. Satış Direktörlüğü’ne bağlı Eğitim ve Gelişim Yöneticisi olarak  çalıştığı dört yıl sonunda “daha çok öğrenebileceği yollarda yürümek için” aktif emekliliği tercih etti.

Eğitim Yöneticisi olarak satış ekipleri için oryantasyon programları, şirket önceliklerine uyum sağlanabilmesi için stratejik eğitim modülleri tasarladı. Telesales (çağrı merkezi üzerinden satış) sisteminin şirket içindeki kurucu ekibinde yer aldı, eğitimlerini kurguladı ve yönetti. Sahadaki ekiplerin performanslarını değerlendirip ilk yöneticisi üzerinden işbaşında eğitimle performanslarını yükseltmeyi amaçlayan “Birlikte Çalışma” sistemini kurum içinde başlattı.

İzgören Akademi’den Eğitmen Uzmanlık Programı, CoachPro’dan Bilişsel Davranışçı Koçluk, Hasan Nami Güner’den Yaratıcı Drama ve Özlem Rodoslu’dan Fasilitasyon eğitimlerini tamamladı. İTÜ Çekirdek’te start-up şirketlere gönüllü olarak mentorluk yapıyor. Vazgeçilmezleri: Ailesi, kitapları, vatanı. Değer verdikleri: Öğrendiklerini paylaşmak, gezip görmek, gönüllülük. Sağlıklı beslenme, doğa ve insanlık tarihine özel ilgi duyuyor.

Koray Çelik

Ailesinin şirketlerinde elde ettiği deneyimlerle birlikte İşletme Bölümünü bitirdikten sonra profesyonel satış hayatına atıldı. 2001 yılından itibaren sektöründe lider kurumlarda satış pazarlama ve bayi satış kanalı kurma, geliştirme, yönetme ve denetleme konularında deneyimler edindi. Roche’da ve Abdi İbrahim’de Tıbbi Satış Mümessili olarak çalıştı. 2006 yılında Abdi İbrahim İlaç Sanayi A.Ş’ de Diyabet Grubunun Bölge Müdürü olarak görev aldı. 2009 yılında kariyerine farklı sektör ve iş deneyimleri eklemek adına Telekomünikasyon sektörüne geçiş kararı aldı. Vodafone Telekomünikasyon A.Ş’de Akdeniz Bölge Satış Yöneticisi olarak görev yaptı. Bayi Satış Kanalı kurma, geliştirme, yönetme, denetleme alanlarında deneyimler edinmeye başladı. 2014 yılında elektronik güvenlik hizmetleri konusunda sektör ve Türkiye lideri olan Pronet’te Akdeniz Kanal Geliştirme Müdürü olarak görev aldı. Potansiyel bayi adayları bulmak ve bu yatırımcıları Pronet Çözüm Ortağı olarak sisteme dahil etme çalışmalarını yürüttü. Eğitmen Uzmanlık Programını başarıyla tamamlayarak İzgören Akademi’ye katıldı. Akademi’de tam zamanlı eğitmen ve danışman olarak çalışmalarına devam etmektedir.

Yasemin Kaya

Dokuz Eylül Üniversitesi Turizm Otelcilik İşletme Bölümü’nden mezun oldu. Çalışma yaşantısına 1998 yılında Yapı Kredi Bankası’nda başladı. Burada 7 yıl çalıştıktan sonra 2005 yılında görevinden ayrıldı. 2008 yılına kadar uluslararası nakliyat ve gümrükleme alanlarında çalıştı. Kaya, Yönetici ve Kurumsal Koçluk Sertifikası aldıktan sonra bu alanda danışmanlık yapmaya başladı. 2008 yılında TUP Projesi ve İzgören Akademi ile tanıştı. Katıldığı İzgören Akademi Eğitmen Akademisi Programı neticesinde kariyerine halen İzgören Akademi kurumunda Kocaeli Bölge Müdürü, eğitmen ve danışman olarak devam etmektedir. Uluslararası Koçlar Federasyonu’nun sertifikalı koçudur. Kaya, Etkili İletişim, Beden Dili, Takım Çalışması ve Sunum Teknikleri alanlarında çalışmalar yürütmektedir. Aynı zamanda eğitim ve danışmanlık hizmetleri vermektedir.

Zafer Parlak

Boğaziçi Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü’nden mezun olduktan sonra Ege Üniversitesi, Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümünde yüksek lisans ve doktora yaptı. Kendini profesyonel öğrenci olarak tanımlayan Dr. Parlak daha sonra İktisat ve Uluslararası İlişkiler dallarında iki ayrı lisans öğrenimi gördü. 2005 yılında Beykent Üniversitesi Eğitim Yönetimi ve Denetimi bölümünden ikinci yüksek lisans diplomasını aldı. Birden çok hakemli dergide makaleleri yer alan Parlak, 1987-2005 yılları arasında Maltepe ve Kuleli Askeri Liselerinde İngilizce öğretmeni ve grup başkanı olarak görev aldı. Doktora sonrasında Ege Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü, Dokuz Eylül Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı Bölümü’nde dörder yıl; Boğaziçi Üniversitesi Batı Dilleri-Edebiyatları ve Uluslararası İlişkiler bölümlerinde ise üç yıl yarı zamanlı öğretim üyesi olarak ders verdi. Yaşar Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünün kurucuları arasında yer aldı. İzmir Ekonomi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünde üç yıl çalıştıktan sonra yine İzmir’de görev aldığı üniversitede bölüm başkanlığını yaptığı Amerikan Kültürü ve Edebiyatı Bölümünü kurdu ve aynı zamanda fen-edebiyat fakültesi dekan yardımcılığı görevini yürüttü.

1991 ve 2003 yıllarında ABD, San Antonio, Defense Language Institute’de Dil Öğretiminin Yönetimi başlıklı eğitimleri aldı. Atlas Dergisi’nin muhabiri olarak Arizona, Oklahoma ve Teksas’ta Kızılderili rezervasyonlarında araştırmalar yaptı. Yurt içi ve yurtdışında çok sayıda konferansa konuşmacı olarak katıldı; Erasmus Akademik Değişim programı çerçevesinde Polonya ve Romanya’da akademik çalışmalar yürüttü. Kültürel ortamın bireysel ve toplumsal gelişimdeki rolü, ulusal ve uluslararası gönüllü hizmet kuruluşları,  kültürlerarası ilişkiler ve dilsel etkileşim konularında araştırma ve çeviriler yapmakta, yazılar yazmaktadır. Doğa sporları tutkusuna ek olarak, bisikleti hayatının bir parçası olarak görmekte, mümkün olduğunca uzun süreli bisiklet turlarına katılmaktadır.

İzgören Akademi’de İletişimin 5 Anahtarı, Profesyonel Yönetim Becerileri, Raporlama Teknikleri, Takım Çalışması, Toplantı Yönetimi, Yazılı İletişim, Eğitimcinin Eğitimi, Beden Dili ve Sunum Teknikleri başlıklarında eğitimler vermektedir. Dr. Parlak, mesleki kuruluşlara ek olarak Türkiye Görme Özürlüler Kitaplığı (TÜRGÖK), Ege Çağdaş Eğitim Vakfı (EÇEV), Buğday Derneği, Kültür Araştırmaları Derneği, Türkiye Amerikan Etüdleri Derneği üyesidir. Uğur Böcekleri Derneği Lideri ve Mavi uğur Böceği olan Dr. Parlak bu kapsamda gönüllü eğitimler vermektedir.

Zeynep Ertuğrul

Ankara Üniversitesi’nden Mühendis olarak mezun oldu. Çalışma yaşantısına 2000 yılında İzgören Akademi’de Finans ve İdari İşler biriminde başladı. 2005 yılından itibaren İzgören Akademi bölge müdürlükleri kurulumunun sağlanması, görev dağılımlarının yapılması ve süreçlerin yapılandırılmasında rol aldı. 2009 yılında şirket ortağı olan Ertuğrul, Sistem Lideri, Danışman ve Yönetici Koçu olarak çalışmaktadır. Birçok kurumun kurumsallaşma, sistemleşme ve yönetici geliştirme programlarında danışman ve koç olarak görev almaktadır. 18 yıllık İzgören Akademi kariyerinde kurumun her yıl ortalama %25 büyümesine, çalışan sayısının 10 kat artmasına, şirket değerinin 75 kat yükselmesine katkı vermiştir. Zeynep Ertuğrul sistem odaklı yaklaşımı, geliştiren koç tarzı ve sürekli gelişim felsefesi ile kurumsal projelerde yer almaya devam etmektedir.

Liderlik, İnsan Kaynakları Yönetimi, Kariyer Planlama, Mülakat Teknikleri, Takım Çalışması, Satış-Pazarlama, Proje Yönetimi, Deneyimsel Tasarım Öğretisi ve Koçluk programlarını tamamlamıştır.  Ertuğrul, Uluslararası NLP Practitioner sertifikası sahibidir.

FA Coach Academy’de ICF onaylı “Advanced Coaching Training” Eğitim modülünü tamamlamıştır.

 

Seda Göksoy

Seda Göksoy, Batı Karadeniz’in güzel şehirlerinden biri olan Bartın’da bir sonbahar gününde dünyaya geldi. Denize ve yeşile olan sevdası memleketinden gelmektedir. İlk, orta ve lise öğrenimini Bartın’da tamamladıktan sonra Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümü’nden mezun oldu. Üniversite yıllarında gönüllü olarak Toplum Gönüllüleri Vakfı ile çalıştı, köy okullarına destek için projeler yazdı. Ardından Manisa Celal Bayar Üniversitesi Kamu Yönetimi bölümünde yüksek lisansa başladı, yüksek lisans eğitimi devam ederken dershanede eğitmenlik yaptı. 2015 yılında yolu İnsan Kaynakları mesleği ile kesişti, yaklaşık 9 yıldır bu mesleği icra ediyor.

Bu süreçte çok sayıda mesleki eğitim almanın yanı sıra ikinci yüksek lisansını Ege Üniversitesi’nde İnsan Kaynakları Yönetimi ve Yönetici Geliştirme alanında tamamladı. Mavi yaka ve beyaz yaka çalışanlarda ödül sistemlerinin iş doyumu üzerine etkisi hakkında tezini yazdı. Ege Üniversitesi meslek yüksek okulu Mekatronik bölümünde gönüllü olarak “Hayat Becerileri” dersi verdi, öğrencilere gönüllü mentorluk yaptı. PERYÖN ve Ege Üniversitesi İşletme topluluğunda üniversite öğrencilerine gönüllü mentorluklar yaptı. İnsan Kaynakları alanında; işe alma, tutundurma, organizasyonel değişikliklerin yönetimi, eğitim faaliyetlerinin planlanması, iş değerleme, iş analizi, bütçe ve raporlama, endüstriyel ilişkiler vb. konularda deneyimlidir.

2022 yılında profesyonel koçluk eğitimlerini tamamladı, halen koçlukta derinleşme üzerine eğitim almaya ve gönüllü koçluklar yapmaya devam etmektedir. Ayrıca Türkiye Kalite Derneği (KALDER-İzmir) Mükemmelliği Arayış Sempozyumu gönüllü komite üyesidir.

 

Gözde Çetiner

Homo Ludens. Oynayan insan. Doğduğu gÜnden beri oynuyor. Mimar Sinan GÜZel Sanatlar Üniversitesi İstanbul Devlet Konservatuvarı Tiyatro Ana Sanat Dalı Oyunculuk BölÜmÜnde, homo ludensliğini disipline etti. 2007’de okul bahçesinden dışarı çıktığı an itibarıyla İstanbul Devlet Tiyatrosu ve pek çok özel tiyatroda sözleşmeli oyunculuk yaptı. 2013 yılında İstanbul Devlet Tiyatrosunda oynadığı ‘Çehov Makinesi’ oyunundaki ‘Arkadina’ performansıyla 17. Afife Jale Tiyatro ÖdÜllerinde, Yardımcı Rolde
Yılın En Başarılı Kadın Oyuncusu ödÜlÜnÜ aldı. Karakterlerle oynamak yetmemiş olacak ki, kelimelerle de oynamaya başladı. ‘Ağ, Bağ, Kaplumbağa’ adlı bir oyun yazdı ve 2023 yılında, T.C. KÜltÜr ve Turizm Bakanlığı Devlet Tiyatroları Genel MÜdÜrlÜğÜ Oyun yazma yarışmasında, yazarlığı da ödÜllendirildi. İnsanın kendiyle ve ötekiyle olan kadim bağını yeniden yakalamasını, konservatuvar yıllarından beri dert edindi. Bu nedenle henÜZ Üniversitedeyken eğitim-danışmanlık dÜnyasına adım attı. Yıllardır oyunculuğu ve eğitmenliği paralel yÜrÜtÜyor. Etkili Hitabet, Sunum Teknikleri, Hikâye Anlatıcılığı, Takım Çalışması, Metin Yazarlığı, Yazılı İletişim, Doğaçlama Yöntemiyle İletişim başlıklarında eğitimler verdi ve etkili ifade temelli içerikler Üretti. Oynamaya, anlatmaya ve yazmaya tutkuyla devam ediyor.