Kurum Kültürünü Yaşatmak Çok Önemli (Kariyer.net Dergi)

Kurum kültürlerinin yaşatılmasına çok önem verdiklerini belirten İzgören Akademi Yetenek Yöneticisi Gaye Önsel, “Türkiye’nin en saygın kurumu olmak hayaliyle, ürettiğimiz projeler ve örnek modellerle çalışanlarımıza ve müşterilerimize fayda sağlamaya devam edeceğiz” diyor…

1996 yılında Ankara’da Academy International Eğitim ve Danışmanlık Şirketi adıyla kurulduktan sonra isimlerinin Türkçe olması için isim değişikliğine giden İzgören Akademi, bugün Genel Merkez Ankara olmak üzere İstanbul, Bursa, Antalya, Kocaeli, Kayseri, Samsun, Muğla, İzmir ve Adana’da faaliyet gösteriyor. Eğitim, danışmanlık ve koçluk alanında kurumların ve bireylerin hedefledikleri performansa ulaşmaları için destek veren İzgören Akademi, uzaktan eğitim sistemleri Vizgo.net ile internet üzerinden bilgi paylaşımı, kurumlara özel oryantasyon ve eğitimler gerçekleştiriyor. 2004 yılından bu yana Türkiye Uğur Böcekleri Programı ile gönüllü seminerler vererek 83 proje ve 3 bin 075 seminer gerçekleştirdiklerini söyleyen İzgören Akademi Yetenek Yöneticisi Gaye Önsel, İK çalışmalarını anlatıyor.

Her koşulda “yaparız” diyenlerin yeri

İzgören Akademi olarak Elma Yayınevimizle birlikte tam zamanlı, yarı zamanlı ve proje bazlı çalışanlarımızın yanı sıra eğitmen, danışman ve koçlarımızdan oluşan 65 kişilik bir ekibiz. Gelecek hayalimiz ve hedeflerimiz doğrultusunda daha çok üretiyor, yeni projeler gerçekleştiriyor ve bu doğrultuda iletişimi güçlü, değerlerimizi benimseyen, yenilikçi, teknolojiyi iyi kullanabilen ve her koşulda “yaparız” diyebilen yeni yetenekleri aramıza katıyoruz. Seçme sürecinden, çalışanların eğitim, performans ve kariyer yönetimine kadar tüm süreçler “potansiyeli keşfet, performansı yönet, gelişim olanakları sun, liderliğin yolunu aç ve koçluk yap, özgür bir çalışma ortamı yarat” temeliyle işliyor. Hayat amacımızı, gelecek hayalimizi ve kurumsal kültürümüzü yaşatmak ve doğru aktarmak bizim için çok önemli.

 

Her çalışan şirket ortağı olabilir

Yetenek yönetimini benimseyen bir şirketiz. İşe yeni giren çalışanlarımızın asaletini, birinci yılın sonunda tüm ekibin oylamasıyla değerlendiriyoruz. Yılda iki defa hedef ve yetkinlik bazlı performans değerlendirmesi yaparak geri bildirimlerde bulunuyoruz. Çalışanlarımızın Akademi içerisindeki kariyer yolu, sergiledikleri performans, hedefleri, beklentileri, bireysel gelişimlerine yaptıkları yatırım ve girişimci tavırlarıyla şekilleniyor. İzgören Akademi’de her çalışanın şirket ortağı olması mümkün. Sistem, çalışana iki temele dayanarak bunun yolunu açıyor; yetenek ve kurum vatandaşlığı. Ayrıca her çalışanımız, sınıf içi eğitim kataloğumuzdan ve online eğitim portalımız olan Vizgo eğitimlerinden yararlanma, geniş bir kütüphaneye sahip olma ve yıllık olarak planlanan liderlik okullarımızda yer alan dış kaynaklı eğitimlere katılma, iç koçluk, mentorluk gibi araçlardan yararlanma şansına sahip. Gelişimin kişinin bireysel sorumluluğunda olduğu bilincine sahip çalışanlar yaratmak da İK hedeflerimizin temelini oluşturuyor.

 

Hayalimiz Türkiye’nin en saygın kurumu olmak

İzgören Akademi olarak “Daha eğitimli ve daha çok okuyan bir ülke için çalışmak” amacıyla çıktığımız bu yolda yurt sevgisi, dürüstlük, iş kalitesi, girişimcilik ve hoşgörü değerlerine bağlılığımızla bu yıl 20. yılımızı kutluyoruz. Alanımızda Türkiye’nin en saygı duyulan kurumu olmak gelecek hayaliyle, ürettiğimiz yeni projeler ve örnek modellerle çalışanlarımıza ve müşterilerimize fayda sağlamaya devam edeceğiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir