empty

english-falg-0 turkiye-0

Eğitmen ve Danışmanlarımız

ANA SAYFA \ HAKKIMIZDA \ EĞİTMEN ve DANIŞMANLARIMIZ
 

Acun Erkuloğlu

acun-erkuloglu-1

Hacettepe Üniversitesi Turizm Otel İşletmeciliği Bölümünü tamamladıktan sonra Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuarı Şan Ana Sanat Dalı Koro Bölümünden mezun oldu.Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrasında koristlik yaptı. Halkla İlişkiler Uzmanı da olan Erkuloğlu hala hazırda ST. Clements Üniversitesi Psikoloji Bölümü ve AÖF Sosyoloji Bölümü öğrencisidir. İlk işine; Esenboğa HAVAŞ‘ta ‘’Yer Hizmetleri Sorumlusu’’ olarak başladı. Ardından çalışma yaşamına sırasıyla Mirapark Alışveriş Merkezi Halkla İlişkiler Müdürü, Mirapark Alışveriş Merkezi İşletme Müdürü, Trabzon Forum Alışveriş ve Yaşam Merkezi Halkla ilişkiler ve Kiracı İlişkileri Uzmanı olarak devam etti. 2011 yılında Acun Danışmanlık ve Kişisel Gelişim Merkezini kurdu. Burada yaşam koçluğu ve öğrenci koçluğu yapan Erkuloğlu, daha sonra birçok kurum ve kuruluşa çeşitli eğitimler vererek eğitmenlik hayatına başladı. 2013 yılından bu yana Trabzon Ticaret Sanayi Odası Kadın Girişimciler İcra Kurulunda, bölgede kadın istihdamını artırmaya yönelik çalışmalarda bulunarak, birçok proje de görev aldı. Trabzon Umut ve Yaşam Derneği'nin Yönetim Kurulu'nda yer alarak kanser hastası olan kadınların hayat mücadelelerine destek olmak adına projeler yazdı. Kedi ,köpek ve ördek familyasıyla mutlu mesut geçinen ve gitar çalan Erkuloğlu, Tekvando yeşil kuşak olup ,evli ve bir çocuk annesidir. İzgören ailesine katıldığından beri Türkiye Uğur Böcekleri Programı kapsamında mavi uğur böceği olarak üniversitelerde, ilkokullarda, sivil toplum kuruluşlarında gönüllü seminerler vermiştir. Özellikle ergenler, işitme engeliler, yetiştirme yurdunda yaşamını idame ettiren gençler vb. zor gruplarla çalışmaktan mutluluk duyar. İletişim, Beden Dili, Ebeveyn Koçluğu, Sunum Teknikleri, Müşteri Memnuniyeti, Eğitimcinin Eğitimi, Öfke ve Stres Kontrolü, Zaman Yönetimi konu başlıklarında eğitimler vermektedir.
Vizgo Uzaktan Eğitim Setleri:  "Ergenim,Gerginim,Ben Kimim?"


Akif Aktuğ

akif-aktug-2 İlköğretimin ardından önce Polis Koleji’nden, 1990 yılında Polis Akademisi’nden mezun oldu. “Şehir Yaşamında Yaşlıların Güvenliği – Antalya Örneği” tez çalışmasıyla 2015 yılında Avusturya UMIT Üniversitesi ’de bütünleştirilmiş doktora programını tamamladı. Kariyerindeki 25 yıl boyunca 4 farklı ilde, Emniyet Müdürlüğü’nün çeşitli kademelerinde görev aldı. 2014 yılında 1. Sınıf Emniyet Müdürü olarak Emniyet Genel Müdürlüğü Özel Güvenlik Antalya Bölge Başkanlığı’na Polis Baş Müfettişi olarak atandı. Cinayet Büro Amirliği ile başladığı parlak kariyeri boyunca görev yaptığı her bölümde yaratıcı çözümleriyle öne çıkan Aktuğ, bir profesyonel olarak, suça ve suçun yapı taşlarına; sıra dışı, ezber bozan ve köktenci çözümler geliştirdi, uyguladı, sonuç aldı ve paylaştı. Suçluyu kovalayan değil, suçun oluşumuna engel olan bu "polis tavrı" görev yaptığı her yerde onun “Projeci Müdür” olarak tanınmasını sağladı. Çoğu kendisinden sonra Ulusal anlamda yankı bulan ve Türkiye’nin birçok ilinde uygulanan projelerinden bazıları aşağıdaki gibidir; • Komşu Kollama Projesi, • Esnaf Koruma ve Kollama Projesi, • Komşum Polis Projesi, • Emekli Dostu Antalya, • Benim de fikrim var Projesi, • Dünya Sağlık Örgütü Güvenli Toplumlar Ağı “Güvenli Toplumlar Çalıştayı” • DAATMA! Gürültü kirliliği Projesi • Yaya Öncelikli Kent Antalya Projesi • Kent Trafik Platformu • Kontrol Bende Oto Hırsızlığını Önleme Projesi • Polikart Gelecek Eğitimle Gelecek Projesi - Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programı • Antalya Emniyet Müdürlüğü Projeler Koordinatörlüğü ve Basın Sözcülüğü gerçekleştirdiği projeler ile birlikte "kentsel yaşama" katkıları nedeniyle ANSİAD Antalya Sanayici ve İş Adamları Derneği’nden Girişimcilik Ödülü ve Rotary Kulübünden yılın hizmet ödülünü aldı. Çalışmaları ve projeleri “Suçla Mücadelede Çağdaş Yaklaşımlar, Toplum Destekli Polislik Uygulamaları - Önleme Tedavi Etmekten Daha İyidir” başlıkları altında Polis Akademisi yayınlarında yayınlandı. Aktuğ özellikle Proaktif Polislik Uygulamaları ile ilgili çok sayıda ulusal, yerel radyo ve TV programlarına katıldı. Meslek yaşamı boyunca çok sayıda takdir, teşekkür ve taltif aldı. Profesyonel iş hayatından ayrıldıktan sonra halen, deneyimlerini ve projelerini paylaşmak adına seminerlerde ve konferanslarda konuşmacı olarak yer alan Aktuğ, evli ve iki çocuk babasıdır. Yaşamda iki önemli yol ayrımından birini tercih ederiz. Bir şey olmak veya bir şey yapmak. Bu seminer, çoğumuzun bir şey olmak için çaba gösterdiği günümüzde, iki önemli yol ayrımından hangisini seçeceğimizin geri kalan yaşantımıza olan yansımalarını paylaşıyor. Gerçekleştirdiği projeler ve aldığı sonuçlarla mesleğe ve aynı zamanda topluma değer katmanın önemini vurgulayan Dr. R. Akif Aktuğ, seminerinde toplumsal sorunlara karşı yaratıcı yöntemlerle harekete geçebilme, liderlik ve nihai amacımız olan yaşamsal tatmin gücünü ön plana çıkarıyor. Toplumu soruna dahil ederek çözüm bulma ile ilgili projelere devam etmektedir.


Atınç Büyükduykular

atinc-buyukduykular-1

1975 Eskişehir doğumludur. Üniversite eğitiminden sonra, iş hayatı 1996 yılında Alarko Turizm Grubu’nda başladı. 5 yıl boyunca bu grupta İK Yöneticisi pozisyonunda görev aldıktan sonra, Martı Grup’ta bir süre insan kaynakları çalışmalarını yürüttü. Bir Fransız firması olan Sodexho'nun 5 otelinde yaklaşık 3500 çalışanın Akdeniz Bölge İnsan Kaynakları Yöneticiliği’ni yaptı. Daha sonra, Türkiye genelinde 8 lokasyonu bulunan, dünyanın en büyük seyahat acentesi olarak kabul edilen TUI Türkiye'de 4 yıl boyunca İnsan Kaynakları Müdürlüğü yaptı. 18 yıl süren dönemde, uluslararası firmalarda şirket birleşmeleri ve tüm insan kaynakları fonksiyonlarının kurulması ve yönetilmesi gibi projeleri gerçekleştirdi. Eğitmen uzmanlık programı, insan kaynakları yönetim sistemleri, yönetim becerileri, beden dili, takım çalışmaları, zaman yönetimi, iletişim, stratejik insan kaynakları gibi birçok eğitim almıştır. 2011 yılından bu yana firmaların organizasyonel gelişim alanlarında iş analizleri, görev tanımları, mülakat, süreç analizleri ile çağdaş organizasyon yapılarının oluşturulması, kurum kültürü yaratmaya yönelik çalışmalar, ücret yönetimi, performans değerlendirme çalışmaları ve kişilik envanterleri, ödüllendirme sistemleri kurma gibi konularda hizmet vermekte ve üretim sektöründe danışmanlık yapmaktadır. Bu görevinin yanı sıra, 2012 yılından bu yana İzgören Akademi Akdeniz Bölge Müdürlüğü görevine devam etmektedir.


Barış Kılıçarslan

baris-kilicarslan-4

Ankara Üniversitesi’nde Mühendislik Fakültesinde başladığı öğrenim hayatını Preston Üniversitesi İşletme bölümünde tamamladı. Bilkent Sports International Genel Merkezi'nde müşteri ilişkileri ve halkla ilişkiler bölümlerinde çalıştı ve yöneticilik yaptı. 6 yıl boyunca Royal Caribbean International ve Celebrity X şirketleri ile birlikte Kuzey Amerika, Güney Amerika ve Karayiplerde 24 farklı ülkede; müşteri ilişkileri, yiyecek içecek ve satış bölümlerinde çalıştı ve yöneticilik yaptı. Miami’de Radiance Of The Seas Royal Training Academy tarafından açılan eğitimcinin eğitimi programını tamamladı. Türkiye’ye dönerek kendi uzmanlığı olarak “Sıcak Satış”, “Gayrimenkul Satışı” ve “Motivasyon” konularını belirledikten sonra RE/MAX Türkiye ve İzgören Akademi ile çalışmaya başladı. Türkiye ve yurtdışında birçok eğitim ve sertifika programına katıldı. Kılıçarslan, dünyanın en çok tanınan eğitmeni ve koçu olan Anthony ROBBINS’ten UPW, Jack Canfield’dan BTS ve NLP’nin kurucusu olan Richard BANDLER’dan Uluslararası NLP Uygulayıcısı eğitimlerini aldı. Bugüne kadar 1200 günden fazla eğitim ve seminer veren Barış Kılıçarslan, “Satışın Şifreleri", "Motivasyonun Şifreleri", "Pazarlamanın Şifreleri", "Müşteri Sadakatinin Şifreleri", "Komşu Köyde Sizi Ne Bekliyor?", "Şu Dünyadaki En Mutlu Kişi” konu başlıklarında Türkçe ve İngilizce eğitimler vermektedir. Aynı zamanda kişiye özel profil analizi olan ACES Profil Testlerini uygulamaktadır. .
Vizgo Uzaktan Eğitim Setleri:  "Satışın Şifreleri", "Satışın Şifreleri Seminer""Satışlarınızı Arttırmak İçin Sonucu Satmak"


Beyhan Çevikkan

beyhan-cevikkan-site

1999 yılında Mersin Üniversitesi İşletme bölümünden mezun olmuştur. Halen Anadolu Üniversitesi’nde Sosyoloji bölümüne devam etmektedir. Üniversite eğitiminden sonra her ne kadar Finans sektörünü deneyimlemiş olsa da uzun sürmez ve 2002 yılında önüne çıkan ilk fırsatta reel sektöre başlayarak, önemli ve çok uluslu firmaların İnsan Kaynakları Departmanlarında Uzman, Yönetici, Müdür ve Direktör olarak sayısız insanın kariyerine dokunma fırsatı bulur. Hayattaki en büyük şansının sevdiği işi yapıyor olmak olduğunu kabul eden Çevikkan, yaptığı işin İnsan Kaynakları olduğunu gururla söylemektedir. Çalışma hayatına Rapunzel Organik A.Ş’de İnsan Kaynakları Uzmanı olarak başlamış ve kariyerine İnsan Kaynakları Yöneticisi olarak Karmez A.Ş’de devam etmiştir. 2006–2010 yılları arasında Güres Şirdepketler Grubu bünyesinde İnsan Kaynakları Müdürü görevini yürütmüş ardından sektör değiştirerek Sarten Ambalaj A.Ş’de İnsan Kaynakları Direktörlüğü görevini, 2011-2016 yılları arasında ise Alp Havacılık A.Ş & Sikorsky Aircraft J.V’de İnsan Kaynakları Müdürlüğü görevlerini yürütmüştür. Alp Havacılık bünyesindeki görevi süresince tüm insan kaynakları fonksiyonlarının yapılandırılması, geliştirilmesi, yönetimi, işe alım, performans yönetimi, ücret yönetimi, yetenek, yönetimi, eğitim ve gelişim yönetimi, çalışan memnuniyeti, bordro ve tüm işveren yasal sorumluluklarının yerine getirilmesi üzerine çalışmalar yürütmüştür. Hayattaki en önemli kazanımın "İNSAN" olduğunu savunan Çevikkan, Gıda, Ambalaj ve Savunma Sanayinde kazandığı deneyimlerini özellikle Yetenek, Gelişim ve Ücret Yönetimi alanlarında Danışman ve Eğitmen olarak sürdürüp daha çok insana ulaşmayı hedeflemektedir. İzgören Akademi Eğitmen Uzmanlık Programı mezunu olan Çevikkan, insan kaynakları yönetimi alanına ilişkin Mülakat Teknikleri, Performans Yönetimi, Yetenek Yönetimi, Ücret Yönetimi, Kariyer Yönetimi, Geri Bildirim Vermenin Sırları, Yetkinlik Modeli Oluşturma ve Yetkinlik Bazlı Eğitim ve Geliştirme konularına ek olarak, Toplantı Yönetimi, Yazılı İletişim ve Raporlama Teknikleri, Değişim Yönetimi, Kurum Kültürü, İletişim, Takım Çalışması ve Y Kuşağını Yönetmek konularında eğitim ve danışmanlık vermektedir. The British Psychological Society onaylı Değerlendirme ve Geliştirme Merkezi Uygulaması Değerlendiricisidir. İnsan Kaynakları alanında yurtdışı kongrelerine katılım göstermiş, Peryön ve SHRM üyesidir. Türkiye Uğur Böcekleri Derneği ve Tema için gönüllü olarak katkı sağlamaya çalışmaktadır.


Ece Üvey

ece-uvey-egitmen-foto

Ece Üvey, portakal çiçeklerinin açtığı vakitlerde Tarsus'ta dünyaya geldi. İlk, orta ve lise öğrenimini Tarsus'ta tamamladıktan sonra Ankara Üniversitesi Kimya Bölümü'nden mezun oldu. İnsan ve toplum kimyasına duyduğu ilgi sayesinde ikinci lisans olarak sosyoloji bölümünü bitirdi. 12 yıl boyunca çalıştığı satış pazarlama alanında 18 yeni ürünün lansmanında kilit müşteriler takımlarında görev yaptı. Bu süreçte çok sayıda mesleki eğitim almanın yanı sıra, Çukurova Üniversitesi’nde pazarlama alanında yüksek lisansını tamamladı. Halen psikoloji alanında yüksek lisans çalışmalarına devam etmektedir. Eğitmen Uzmanlık Programı’nı bitirdikten sonra gönüllü olarak başladığı eğitmenliğe 2012’de İzgören Akademi’de insan kaynakları alanında yürütülen projelerde Proje Uzmanı olarak göreve başlayarak danışmanlığı da eklemiştir. Bilgi ve deneyimlerini paylaşmak üzere çıktığı eğitmenlik yolculuğunda kurumsal eğitimler vermeye ve danışmanlık projelerinde görev almaya devam etmektedir. Aynı zamanda C Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı’dır. 2013 yılı Şubat ayından bu yana İzgören Akademi Adana Temsilciliği’ni yürütmektedir. İletişimin 5 Anahtarı, Telefonda İletişim, Sunum Teknikleri, Eğitici Eğitimi, Takım Çalışması, Beden Dili, Stressiz Zaman Yönetimi, Satışın Şifreleri, Avucunuzdaki Kelebek, Sorumluluk Sahibi Olma, Halkla İlişkiler, Müşteri İlişkileri Yönetimi ve Müşteri Memnuniyeti, İnsan Tanıma konularında eğitim vermektedir.
Vizgo Uzaktan Eğitim Setleri:  "Müşteri İletişimi"


Erhan Özallı

erhan-ozalli

Kara Harp Okulu’ndan mezun oldu. Eğitim ve Doktrin Komutanlığı “Öğretmenlik Kursu”na ve Ankara Üniversitesi “Eğitim Yönetimi” seminerine katıldı. Selçuk Üniversitesi’nde Yönetim - Organizasyon ve Sosyoloji dallarında yüksek lisansını tamamladı. 2008 yılında TSK’dan emekli olan Özallı; 2008-2009 yılları arasında İzgören Akademi Akdeniz Bölge Müdürü olarak çalıştı. Profesyonel Yönetim Becerileri, Etkili Sunum Teknikleri, Beden Dili, Takım Çalışması, Avucunuzdaki Kelebek, MOKS, Performans Yönetimi, Müşteri Memnuniyeti, Toplantı ve Zaman Yönetimi, Kurumsallaşma, Kurum Kültürü ve Yaratıcılık gibi alanlarda eğitimler aldı. Özallı, Takım Çalışması, Sunum Teknikleri, Etkili İletişim ve Beden Dili konularında eğitimler vermektedir. Hâlen İzgören Akademi Akdeniz Bölge Müdürlüğü Yönetim Kurulu Üyesi olarak çalışmalarına devam etmektedir.


Ferdi Bişkin

ferdi-biskin

Selçuk Üniversitesi İşletme Bölümü mezunudur. Yüksek lisansını Selçuk Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde İşletme-Üretim Yönetimi ve Pazarlama bilim dalında yapmıştır. Doktora tezini “Sağlık İşletmelerinde Müşteri İlişkileri Yönetimi” başlığı adı altında yazmıştır. 2000-2012 yılları arasında Selçuk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde araştırma görevlisi olarak çalışmıştır. Hâlen Konya Necmettin Erbakan Üniversitesi Turizm Fakültesi’nde Yrd. Doç. Dr. olarak görevine devam etmektedir. Avrupa Birliği fonlarınca desteklenen Kadın Girişimciliğini Destekleme Projesi’nde kısa dönem uzman olarak, Akşehir’de İpek Halı Dokumacılığının Sürdürülebilirliğini Destekleme Projesi’nde Proje Yöneticisi olarak yer almıştır. Hem İzgören Akademi’de hem de farklı kurumlarda Beden Dili, Eğitimcinin Eğitimi, Eğitmen Uzmanlık Programı ve Avrupa Birliği Temel Eğitim Kursu ile ilgili eğitim ve seminerlere katılmıştır. Bişkin; Pazarlama Stratejileri, Pazar Bölümlendirme, Beden Dili ve Sunum Teknikleri eğitimlerini vermektedir.


Gaye Önsel

gaye-onsel-cv

Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölümü mezunudur. Yüksek lisansını Ankara Üniversitesi İnsan Kaynakları Yönetimi ve Kariyer Danışmanlığı Anabilim Dalı'nda yapmıştır. 2005 yılında Türk Kızılayı Genel Müdürlüğü’nde İşe Alım Uzmanı olarak görev aldı. 2009 yılına kadar sürdürdüğü bu görevde bilişim, uluslararası mühendislik, sağlık, sosyal hizmet, basın, insan kaynakları, eğitim gibi birçok pozisyona ait seçme yerleştirme sürecini yürüttü. Önsel, Yenigün İnşaat firmasında İnsan Kaynakları Yetkilisi olarak görev yapmıştır. Şu an İzgören Akademi'de İnsan Kaynakları Yöneticisi olarak çalışmaktadır. Önsel, İnsan Kaynakları alanında eğitmenlik ve danışmanlık yapmaktadır. Yenibiris.com ve kuraldisidergi.com adlı sitelerde yazıları yayımlanmaktadır.
Vizgo Uzaktan Eğitim Setleri:  "İş Görüşmesine Hazır mısnız?"


Gökçen Kayınova Acuner

gokcen-acuner-ozgecmis Hacettepe Üniversitesi İİBF Fakültesi'nin ardından Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler Bölümü'nü tamamladı. 1998 yılında İzgören Akademi’de Şerif İzgören’in asistanı olarak ilk iş hayatına adım attı. Daha sonra sırasıyla Halkla İlişkiler Müdürü, İnsan Kaynakları Müdürü görevlerini yürüttü. 2005 yılında İzgören Akademi Kayseri Bölge yapılanmasını kurarak Kayseri Bölge Müdürü olarak görev yaptı. 2016 yılı itibariyle İstanbul İzgören Akademi’de danışman ve yönetici koçu çalışmakta ve kurumların eğitim ihtiyaç analiz çalışmalarında, iş geliştirme, sistemleşme ve kurumsallaşma danışmanlık süreçlerinde, danışman ve koç olarak görev almaktadır. NLP Practitioner, NLP Master Practitionar ve NLP Designer sertifikalarına sahiptir. İnsan Kaynakları Yönetimi, Profesyonel Yönetim Becerileri, Etkili Sunum Teknikleri, Pazarlama ve Satış gibi pek çok kişisel gelişim eğitimini tamamlayarak tüm aldığı bu eğitimleri ve 16 yıllık iş tecrübesini koçlukla birleştiren Acuner, FA Coach Academy’de “Advanced Coaching Training” eğitimi ve ICF onaylı profesyonel koçluk modülü olan ACSTH modülünü tamamlamıştır.


Gökhan Okçu

gokhan-okcu-1

Ondokuz Mayıs Üniversitesi Mühendislik Fakültesi mezunudur. Eğitim hayatının ardından askerlik görevini tamamladı ve çalışma hayatına başladı. 15 yılı aşkın süreyle, özel sektörde üretim, satış, eğitim ve danışmanlık alanlarında stajyerlikten, yöneticiliğe farklı pozisyonlarda çalıştı. Üniversite ve iş yaşantısı süresince yurt içinde ve yurtdışında çeşitli projelere katıldı. Proje üyesi, lideri ve koordinatörü olarak çalıştı. Uluslararası NLP Practitionar sertifikası sahibidir. İş yaşantısının büyük bölümünde teknik altyapısı yüksek profesyonel cihazların satışında, satış yöneticisi, mühendisi, danışmanı ve aplikasyon uzmanı olarak çalıştı. Bu süreçte işi gereği aldığı teknik eğitimlerin yanı sıra, birçok kişisel gelişim programını tamamladı. Üniversiteler, araştırma kurumları ve sektör firmalarında teknik eğitimler, sivil toplum kuruluşlarında ise çeşitli konularda eğitimler verdi. 2011 yılında İzgören Akademi Eğitmen Akademisi’ne katıldı ve başarıyla tamamladı. Aynı yıl akademide İş Geliştirme Yöneticisi ve Türkiye Uğur Böcekleri Programı danışmanı olarak çalışmaya başladı. Motivasyon, Stres ve Zaman Yönetimi, Başarı, İletişim, Beden Dili, Satış, Takım Çalışması, Eğitici Eğitimi, Sunum Teknikleri konularında eğitimler vermektedir. Eş zamanlı olarak kurumun projelerinde danışmanlık yapmaktadır.
Vizgo Uzaktan Eğitim Setleri:  "Beyin Bedava""Satışta 25. Saat Etkisi""Neden Seminer"


Gökhan Yenipazar

gokhan-yenipazar-1

Gazi Üniversitesi İktisat Bölümü’nden mezun oldu. 15 yıllık iş hayatında, turizm, kimya, akaryakıt, otomotiv ve lojistik sektörlerinde faaliyet gösteren bir şirketler grubunda Satınalma Müdürlüğü ile Pazarlama ve Satış Müdürlüğü görevlerinde bulundu. Hâlen grubun lojistik şirketinde Genel Müdür olarak görev yapmakta olup, aynı bünyede bulunan şirketlerde iç eğitimler vermektedir. Katıldığı çeşitli mesleki yeterlilik ve gelişim programlarına ek olarak, Takım Çalışması, Sunum Teknikleri, Beden Dili, Eğiticinin Eğitimi, Diksiyon ve Etkili Konuşma, Etkili İletişim eğitimleri alan Yenipazar, İzgören Akademi Eğitmen Uzmanlık Programı’na katılmıştır. Etkili İletişim, Takım Çalışması ve Beden Dili konularında eğitim vermektedir.


Hilal Doymuş

hilal-doymus-site

Hacettepe Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nü bitirmiştir. Üniversite yıllarında Türk Psikoloji Öğrencileri Çalışma Grubu’nun kurulmasında etkin rol almış ve Türk Psikologlar Derneği’nde öğrenci temsilcisi olarak görev yapmıştır. 1999 Marmara Depremi sonrasında bölgede yapılan Travma Sonrası İyileştirme Çalışmalarında gönüllü olarak hizmet vermiştir. Hacettepe Üniversitesi Psikoloji Topluluğu’nun yeniden faaliyete geçmesini sağlamış ve 2001 yılında yapılan ulusal öğrenci kongresinin başkanlığını üstlenmiştir. Aynı üniversitede klinik psikoloji yüksek lisansını tamamladıktan sonra beş yıl süreyle Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Erişkin Psikiyatrisi Anabilim Dalı’nda görev yapmıştır. Sonrasında özel bir muayenehanede psikoterapist olarak çalışırken aynı zamanda Okan Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nde ve Hacettepe Üniversitesi Çocuk Gelişimi Bölümü’nde misafir öğretim görevlisi olarak dersler vermiştir. Bu süre içerisinde farklı kurumlara psikolojik danışmanlık hizmeti vermeye devam etmiştir. Ankara Üniversitesi Beyin Araştırmaları Merkezi (BAUM) bünyesinde TÜBİTAK bursiyeri olarak yürüttüğü "Bipolar Bozuklukta Farmakoterapi ve Nöropsikolojik İşlevler" konulu çalışmalar, Türkiye Psikiyatri Derneği tarafından 2011 yılında ödüle aday gösterilmiştir. İki yıl süreyle Türkiye Psikiyatri Dergisi’nde yayın kurulu üyeliği yapmıştır. Kerem Eğitim ve Danışmanlık Hizmetleri Ltd. Şti’yi kurarak kurumsal alanda psikoloji tabanlı hizmetler vermiş, sonrasında İzgören Akademi’ye katılmıştır. İzgören Akademi Eğitmen Uzmanlık Programı mezunudur. Akademi bünyesindeki projelerde eğitmenlik ve danışmanlık çalışmaları devam etmektedir. Öfke ve Stres Yönetimi, İletişim Becerileri, Çatışma Yönetimi, Sunum Teknikleri, Eğitimcinin Eğitimi verdiği eğitimlerden bazılarıdır. Türkiye Uğur Böcekleri Derneği’nde gönüllü olarak seminerler vermeye devam etmektedir. Türk Psikologlar Derneği ve Türkiye Uyku Tıbbi Derneği üyesidir. Bir çocuk annesidir.
Vizgo Uzaktan Eğitim Setleri:  "Öfke Kontrolünü Sağlamak İçin 15 Altın Anahtar ", "Öfke Yönetimi"


İnan Acılıoğlu

inan-acilioglu-1Lise öğrenimini İzmir Fen Lisesi’nde tamamlayan İnan Acılıoğlu, Bilkent Üniversitesi Endüstri Mühendisliği’ni burslu olarak bitirdi. Son sınıfta ROADEF tarafından düzenlenen “envanter yönetimi” konulu uluslararası yarışmada Dünya 3.lüğünü kazandı. İş hayatına üniversite son sınıfta Aselsan’da yarı zamanlı planlama mühendisi olarak başlayan İnan Acılıoğlu, 1999-2001 yılları arasında Finansbank’ta müfettiş yardımcısı olarak görev yaptı. 2002 yılında askerlik hizmetini tamamladıktan sonra başladığı Ford Otosan’da Planlama ve Lojistik birimlerinin yöneticiliğini yaptı; 250 kişi gibi büyük ekipleri yönetti. Görev yaptığı 9 yıllık dönemde Tedarik Zinciri konularında; Belçika Fabrikası üretiminin Gölcük Fabrikası’na taşınması, 25.000 m2 lik depo taşıması ile tüm lojistik süreçlerinin yeniden dizayn edilmesi, planlama süreçlerinin kurulması gibi önemli projeleri yönetti. 2007 yılında sertifikasını aldığı 6 Sigma Kara Kuşak olarak 40’ın üzerinde proje ile 6,5 Milyon USD tasarruf sağladı. 2 Projesi Ford Best Practise-En İyi Uygulama olarak onaylandı ve Ford’un diğer 145 fabrikasında uygulamaya geçirildi. Bu projeleri ile Ford Motor Company ve Koç Holding tarafından ödüllendirildi. 2007-2009 yıllarında mevcut görevlerine ek olarak Ford ERP sistem yöneticiliği yaptı; 3 ERP modülünü devreye aldı. 2011 yılında İSG konulu proje ile şirkette ekibi ile “En İyi Koçlular” olarak seçildi. 2011’den bu yana Nutricia Anne Bebek Beslenmesi (Danone) Tedarik Zinciri’nde yönetici olarak çalışmaktadır ve bu dönemde 5 projesi Danone Best Practise – En İyi Uygulama olarak seçildi ve ödüllendirildi. Tedarik Zinciri, Lojistik, 6 Sigma, Profesyonel Yönetim Becerileri, Kişilik Tipleri, Y Kuşağı konularında eğitimler vermektedir.


İsmail Üstel

ismail-ustel

Prof. Dr. İsmail ÜSTEL, 17 Temmuz 1953 yılında doğdu. 1973 yılında Hacettepe Üniversitesi Eczacılık İşletmesi Bölümü’nden mezun oldu. Ankara İktisadi Ticari İlimler Akademisi İşletme Yönetimi Bölümü'nde yaptığı yüksek lisansını 1979 yılında tamamladı. İş hayatına Hacettepe Üniversitesi Eczacılık Fakültesi bünyesinde başladı. Türk Silahlı Kuvvetleri'nin çeşitli karargâh ve birliklerindeki sürekli gelişim programlarında ve Emniyet Teşkilatı'nın çeşitli birimlerinde sürdürülen kalite iyileştirme çalışmalarında görev aldı. Çeşitli illerin Sanayi ve Ticaret Odalarında, İş Adamı Tabanlı Meslek Örgütlerinde Lider – Yöneticilik Atölyeleri düzenleyen Üstel, yine farklı kurumlara Zaman ve Stres Yönetimi, Liderlik, Kurum Kültürü, Problem Çözme Teknikleri, Pazarlama ve Satış Teknikleri, Kalite Yönetimi, Lojistik Yönetimi ve Profesyonel İmaj eğitimleri verdi. Üstel’in, Genel Yönetim Danışmanlığı, İnsan Kaynakları Yönetimi ve Sağlık Kurumları “İşletmeciliği konularında toplam 62 makalesi yayınlandı.


Oytun Yumşak

oytun-yumsak-1

2003 yılında Kırıkkale Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’nden mezun oldu. Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası’nda Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Biriminde 4,5 yıl görev yaptı. Görev süresi boyunca Sayılarla Fethiye adında 2 adet yayın çıkaran Yumşak; hâlen İzgören Akademi Akdeniz Bölge Müdürlüğü’nde Kurumsal Projeler Yöneticisi olarak çalışmaktadır. Etkili İletişim, Beden Dili, Sunum Teknikleri, Profesyonel Yönetim Becerileri, Satış ve Pazarlama, Takım Çalışması, Diksiyon konularında eğitimler aldı. Yumşak, Takım Çalışması, Beden Dili, Kendi Hayatının Lideri Ol konularında eğitimler ve seminerler vermektedir.
Vizgo Uzaktan Eğitim Setleri:  "Stressiz Zaman Yönetimi", "Sunumda Heyecanla Baş Etme"


Ömer Emre Kaya

omer-emre-danisman

Ömer Emre Kaya, 1979 yılında Ankara’da doğdu. Yükseköğrenimini Gazi Üniversitesi’nden “İşletme” dalında lisans, “Yönetim/Organizasyon” dalında yüksek lisans dereceleri alarak tamamladı ve “İşletmelerde Planlama ve İş Planı” konulu bir bitirme tezi hazırladı. Üniversite dönemi boyunca yarı zamanlı olarak hizmet sektöründe kongre organizasyonu alanında çalıştı ve aynı zamanda uluslararası bir öğrenci organizasyonu olan AIESEC Ankara şubesinde gönüllü faaliyetlerde bulundu. 2002 – 2015 yılları arasında “Girişim Eğitim ve Danışmanlık Merkezi”, “ABB Enerji”, “U.S. Land Title LLC”, “British Council” gibi kurumlarda eğitim, danışmanlık, bilişim, proje yönetimi ve dış kaynak kullanımı alanlarında koordinatör, eğitmen ve danışman olarak görev yaptı. Dünya Bankası, KOSGEB, Birleşmiş Milletler, Avrupa Birliği ve özel sektör kuruluşları tarafından fonlanan pek çok projede teklif hazırlama ve proje içeriğinin uygulanması ile ilgili çalıştı. “İş Planı Hazırlama”, “Fizibilite”, “Girişimcilik ve İş Kurma Süreçleri”, “Proje Yönetimi”, “Pazarlama Planlaması”, “Bireysel Vizyon Gelişimi” eğitimleri verdi. “İş Planlaması”, “Stratejik Yönetim ve Planlama”, “Pazarlama Planlaması”, “Organizasyon Yapılandırma ve Re-Organizasyon” ve “Süreç Yönetimi ve İyileştirme” alanlarında danışmanlık faaliyetleri yürüttü. 2016 yılının başında İzgören Akademi'de Danışmanlık Projeleri Yöneticisi, Danışman ve Eğitmen olarak görev yapmaya başladı. Hâlen İzgören Akademi’de bu görevlerine devam ediyor.


Özlem Afacan Erbaşlar

ozlem-erbaslar-ozgecmis

Uludağ Üniversitesi Ziraat Fakültesi'nden mezun oldu ve aynı fakültede Ekonomi alanında yüksek lisansını tamamladı. Uludağ Üniversitesi Eğitim Fakültesi'nden Pedagojik Formasyon eğitimini aldı. Şu anda İstanbul Ticaret Üniversitesi'nde Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Bölümü'nde yüksek lisansına devam etmektedir. 2000 yılında öğretmen olarak iş hayatına başladı. 2004 yılı itibari ile özel sektöre geçiş yaptı, Elipsan A.Ş’de Kalite Yönetim Sistemleri Yöneticiliği ve Yönetim Temsilciliği yaptı, sistemleşme çalışmalarını yürüttü. 2006 yılında Orhan Holding bünyesinde yer alan Sanyo Klima Bursa Genel Merkezi'nde, İstanbul, İzmir ve Ankara Bölge Müdürlükleri'nde “Hizmette Kalite Yönetimi” anlayışının yaygınlaşması için sistemleşme çalışmalarını başlattı ve başarıyla tamamladı. Yalın Yönetim, 6 Sigma, 5S eğitimleri aldı ve bu bağlamda süreç iyileştirme projelerini yürüttü. 2008 yılında yine Orhan Holding bünyesinde yer alan Matay Egsoz’da Sürekli İyileştirme departmanında görev yaptı. 2010 yılında İzgören Akademi Bursa Bölge Müdürlüğü kurucu ortağı oldu. 2010 yılından 2013 yılına kadar Kurumsal Projeler Yöneticisi olarak çalıştı. 2013 Mart ayında İzgören Akademi Bursa Bölge Müdürlüğü görevini devraldı. Eğitmen Uzmanlık Programı ve Beden Dili Eğitimcinin Eğitimi sertifika programlarını tamamladı. Uluslararası Başarı Psikolojisi (NNLP) Practitioner, Başarı Psikolojisi (NNLP) Master sertifikalarına sahiptir. Erbaşlar aynı zamanda İzgören Akademi Yönetici Koçu ve Danışmanıdır. Uluslararası Koçluk Federasyonu ICF’ın ACSTH onaylı “Yönetici Koçluğu” ve Yönetim Danışmanları Derneği'nin “Yönetim Danışmanlığı “eğitimlerini başarıyla tamamlamıştır. Elma Yayınevi'nden çıkan "İbrahim'in Elma Yanakları” adlı çocuk kitabının da yazarıdır.


Özlem Savaş

ozlemsavassite

TED Ankara Koleji’nde eğitimini tamamladıktan sonra Orta Doğu Teknik Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü'nden 1989 yılında mezun olmuştur. Bir özel şirketin ithalat departmanında çalıştıktan sonra İş Bankası’nın uzmanlık sınavını kazanmış ve genel müdürlükte iktisat uzmanı olarak çalışmaya başlamıştır. Genel müdürlükte iktisadi araştırmalar müdürlüğü, mevduat müdürlüğü, bankacılık hizmetleri müdürlüğü ve kredi kartları müdürlüğünde iktisat uzmanı ve kredi uzmanı olarak birçok projede önemli roller üstlenmiştir. Genel müdürlüğün İstanbul’a taşınmasının ardından İş Bankası’nın 1924’te kurulan ilk şubesi olan Ankara şubesinde önce kredi uzmanı daha sonra müdür yardımcısı olarak görev yapmıştır. Mevduat, kredi büyüklüğü açısından Türkiye geneli ikinci sırada yer alan ve üç tane bağlı şubesi bulunan bu şubede, bireysel ve ticari satış, müşteri ilişkileri, hedef çalışması, bilanço incelemesi, kârlılık, kredi istihbarat firma raporları, kambiyo işlemleri, bağlı şubeler, personel eğitimi, sorunlu krediler konularında çalışmalar yapmıştır. Kavaklıdere ticari şubesinde müdür yardımcısı olarak bir süre çalışmasının ardından şube müdürlüğüne yükseltilmiş, şube müdürü unvanı ile farklı şubelerde çalıştıktan sonra, İş Bankası’ndan şube müdürü olarak emekli olmuştur. Bankacılık sektöründe 24 sene finans, kredi, kambiyo, yöneticilik, satış, koçluk, proje finansmanı, dış ticaret, kredi kartı konularında Türkçe ve İngilizce birçok eğitim programına katılmıştır. Özlem Savaş ileri düzeyde İngilizce, orta düzeyde Fransızca, başlangıç düzeyinde Almanca bilmektedir. Emekli olduktan sonra finans ve bankacılık alanındaki bilgi birikimini aktarmak için İzgören Akademi’nin Eğitmen Uzmanlık Programını tamamlamıştır. Finansçı Olmayanlar içi Finans konu başlığında eğitimler vermektedir.


Salih Özgür

salih-ozgur-1

Kara Harp Okulu’ndan mezun oldu. Yüksek lisansını Süleyman Demirel Üniversitesi’nde Uluslararası İlişkiler alanında yaptı. Yüksek lisans tezi “Geleceğe Yönelen Tehdit: Kitle İmha Silahları” ismiyle kitap olarak yayınlandı. TSK bünyesinde 10 yıl boyunca Kıbrıs, İstanbul, Eğirdir, Hakkâri, Samsun, Irak, Pakistan ve Afganistan’da çeşitli görevleri yürüttükten sonra ordudan Ocak 2013’te istifa ederek ayrıldı. Sistem Liderliği, Takım Çalışması, Beden Dili, Stres Yönetimi, Kurumsallaşma gibi konularda eğitimler aldı. 2013 yılının Ağustos ayına kadar Samsun merkezli Artı Etki Akademi’de müdürlük ve eğitmenlik görevlerinde bulundu. Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) akredite danışmanlarından biri olarak özellikle yönetim danışmanlığı alanında çeşitli projeleri yürütmektedir. İngiltere merkezli Paul Ekman International’dan "yüz okuma/yalan tespiti" üzerine eğitimler aldı ve bu alandaki çalışmalarını sürdürmektedir. İzgören Akademi bünyesinde Profesyonel Yönetim Becerileri, Takım Çalışması, Beden Dili, Sunum Teknikleri ve Mikro İfadeler gibi konularda eğitimler vermekte ve danışmanlık projeleri yürütmektedir.


Şehnaz Dereli

sehnaz-dereli-1

Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden mezun olduktan sonra yüksek lisans eğitimini İşletme Yönetimi alanında tamamladı. İki yıl yerel ve yaygın medya sektöründe çalışan Dereli, 1999-2013 yılları arasında Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nün yanı sıra, eş zamanlı olarak 2007-2013 yılları arasında TOBB İl Kadın Girişimciler Kurulu Koordinatörlüğü görevini sürdürdü. Ayrıca aynı kurum içinde çok sayıda AB projesinde koordinatör ve danışman olarak çalışan Dereli, Liderlik, İnsan Kaynakları Yönetimi, İletişim Becerileri, Proje Yönetimi, Takım Çalışması, Girişimcilik, Toplam Kalite Yönetimi gibi alanlarda eğitimler almaya devam etti. 2013 yılında İzgören Akademi Karadeniz Bölge Müdürlüğü’nün kurucu ortağı ve Karadeniz Bölge Müdürü olarak kariyerine devam eden Dereli, Eğitmen Akademisi’ni başarılıyla tamamlamasının ardından İzgören Akademi’de Takım Çalışması, Etkili İletişim ve Beden Dili ve Müşteri İlişkileri Yönetimi konularında eğitimler vermektedir. 


Ahmet Şerif İzgören

ahmet-serif-izgoren

1965 yılında İzmir’de doğdu. Kuleli Askeri Lisesi’nin ardından 1987’de Hacettepe Üniversitesi İngiliz Dil Bilimi Bölümü’nden mezun oldu. Türk Silahlı Kuvvetleri’nde üsteğmen rütbesine kadar görev yapan İzgören, 1991 yılında TSK’ dan istifa ederek ayrıldı. Bursa’da, Ankara Üniversitesi TÖMER’in kurucu müdürlüğünü yaptı, daha sonra özel sektörde iki şirkette genel müdürlük görevlerinde bulundu. 1996 yılında Academy Internatıonal’ı kurdu. 1998-2003 yılları arasında, İngiltere’deki Northampton Üniversitesi Sunley Management Center’la iş birliği projesini yürüttü. 2001 yılında, bir yıl KKTC’de Doğu Akdeniz Üniversitesi’nde öğretim üyeliği görevinde bulundu. İzgören, İngiltere, Danimarka, Almanya, Avusturya gibi ülkeler de dâhil olmak üzere 2000’i aşkın eğitim ve seminer verdi. Türkiye Uğur Böcekleri Projesi’nin kurucu liderliğini yaptı. Projenin amacı dürüstlük, iş kalitesi, girişimcilik değerleriyle birlikte hoşgörü ve yurt sevgisi ilkelerini yaymaktır. Projeye katılan gençler aldıkları eğitim sonrası Çocuk Esirgeme Kurumları, ceza evleri, ilköğretim okulları ile Anadolu’nun birçok kasaba ve köyünde 362.000’i aşkın vatandaşımıza ücretsiz eğitimler vermiştir. Türkiye Uğur Böcekleri Projesi kapsamında Ahmet Şerif İzgören de gönüllü bir uğur böceğidir. Ayrıca yayımlanmış 20 kitabı vardır.
Vizgo Uzaktan Eğitim Setleri: "Avcunuzdaki Kelebek", "Avcunuzdaki Kelebek Seminer""Ahmet Şerif İzgören'le Söyleşi", "Dikkat Vücudunuz Konuşuyor", "Etkili İletilşim", "Hayatımız Film Seminer", "Profesyonel Yönetim Becerileri", "Sunum Teknikleri", "Takım Çalışması""The Butterfly Inside Your Palm (English Subtitles)", "Türkiye'de İyi Öğretmen Olmak"


Tülay Üstündağ

tulay-ustundag-1

1961 yılında Ankara'da doğdu.  1984 yılında Gazi Üniversitesi Mesleki Eğitim Fakültesi Teknoloji Eğitimi Bölümü'nde lisans öğrenimini tamamladı. Hacettepe Üniversitesi Eğitim Fakültesi Eğitim Programları ve Öğretim Anabilim Dalı'nda 1988 yılında yüksek lisans ve 1997 yılında doktora derecelerini aldı. KKTC'de Atatürk Öğretmen Akademisi'nde öğretim elemanı, sonrasında TED Ankara Koleji Vakfı Genel Müdürlüğü Program Geliştirme Ölçme Değerlendirme Merkezi'nde Program Geliştirme Uzmanı olarak görev yaptı. Ondokuz yıla yakın süre Hacettepe Üniversitesi Eğitim Fakültesi Eğitim Bilimleri Bölümü Eğitim Programları ve Öğretim Ana Bilim Dalı’nda öğretim elemanı olarak çalıştı. Kamu ve özel sektördeki kimi projelerde katılımcı, danışman ya da yürütücü, kimi projelerde de hakem kurulu üyesi oldu. Alanıyla ilgili çeşitli düzeylerde, 81 ilde ve KKTC'de; ders, kurs, festival, sunu, seminer, TV, radyo konuşmaları ve atölye çalışmalarına katıldı. Ulusal ya da uluslararası düzeyde çeşitli sertifikalar ve katılım belgeleri aldı. İzgörenAkademi’de eğitmen-danışman, program geliştirme uzmanı, yaratıcı drama lideri/eğitmeni olarak görev yapmakta, değişik meslek gruplarındaki bireylere, Eğitimde Yaratıcı Drama, Program Geliştirme, İnsan İlişkileri, Yaratıcılık ve Yaratıcı Problem Çözme, Eğitimcinin Eğitimi, Etkili Sunuş Teknikleri, Etkili İletişim Becerileri, Yaratıcı Drama Yoluyla Yaratıcılığın Ortaya Çıkarılması, İletişimde Beden Dili eğitimleri ve seminerleri vermektedir. Ondan fazla sivil toplum kuruluşunda gönüllüdür. Bu kuruluşlarda; genel sekreter yardımcısı, ikinci başkan, onur kurulu üyesi, danışma ve yazı kurulu üyelikleri yapmıştır. İzgörenAkademi’nin Türkiye Uğur Böcekleri Projesi’nde Mavi Uğur Böceğidir.
www.tulayustundag.com
Vizgo Uzaktan Eğitim Setleri:  "İş Yaşamında Öncü Olmak"


Umut Sav

umut-sav-bw-1

Umut Sav, işletme bölümünden sonra ODTÜ’de Eğitimde İnsan Kaynakları Geliştirme yüksek lisansını tamamladı. Aynı üniversitede Eğitim Yönetimi ve Planlaması üzerine doktora öğrenimini sürdürmektedir. Uluslararası NLP Practitioner sertifikası sahibidir. PERYÖN üyesidir. AIESEC Türkiye Genel Başkanlığı yaptıktan sonra çeşitli firmalarda proje yöneticiliği yaptı. 2004 yılından bu yana İzgören Akademi’de Genel Müdür olarak çalışmaktadır. Liderlik, İnsan Kaynakları Yönetimi, Proje Yönetimi, Takım Çalışması, Kariyer Planlama, Girişimcilik, Fizibilite ve İş Planı Hazırlama, Toplam Kalite Yönetimi gibi alanlarda eğitimler alan Sav, Profesyonel Yönetim Becerileri, Eğitim Yönetimi, Takım Çalışması, Etkili İletişim ve Beden Dili ve Sunum Teknikleri, konularında eğitimler vermektedir. TRT Ankara Radyosu’nda yönetim üzerine haftalık programlar yapmıştır.
Vizgo Uzaktan Eğitim Setleri:  "Kaplumbağa Terbiyecisi'nin Sırrı""Kaplumbağa Terbiyecisi'nin Sırrı Seminer"


Veysel Sami Berikan

veysel Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro - Oyunculuk Bölümü mezunudur. Meslek hayatı boyunca pek çok tiyatro ve sanat merkezinde, oyuncu, yönetmen, eğitmen ve yönetici olarak çalışmıştır. Çeşitli yerel radyo ve televizyon kanallarında program yapımcılığı ve sunuculuğu yapmış ve televizyon dizilerinde küçük roller üstlenmiştir. Etkin Hızlı Okuma, Dalgıçlık, Fotoğrafçılık, Binicilik, NLP Practitioner, NLP Master, Certified Coaching, Trainer Training ve İzgören Akademi Eğitmen Uzmanlık Programı eğitimlerini tamamlamıştır. Meslek hayatının büyük bölümünde, iletişim kanallarının farklı disiplinlerin katkısıyla kişiye veya kuruma özel olarak oluşturulması ve bunun kalıcılığına ilişkin süreçlerin planlaması ve uygulanması ile ilgili çalışmaları hayata geçirmiştir. 1999 Marmara Depremi'nin hemen sonrasında "Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Gökkuşağı Depremzedelere Destek Programı"nı oluşturmuş ve yürütmüştür. Bu program kapsamında, bölgedeki çadır kentlerde deprem sonrası yaşanan psikolojik travmanın aşılmasına yönelik çeşitli etkinlikler gerçekleştirmiştir. Pınar Süt Çocuk Tiyatrosu, Ford Otosan Engel Tanımaz Tiyatro Kulübü, Evyap Port Deniz Yıldızı Tiyatro Kulüpleri'nin kuruluşu gibi birçok süreçte, kurumlarda iletişim odaklı sanat faaliyetlerini hayata geçirmiştir. Pınar Süt Çocuk Tiyatrosu 25 yılı geride bırakmıştır. Ford Otosan Engel Tanımaz Tiyatro Kulübü, kurumda çalışan işitme engellilerin diğer çalışanlarla uyum sağlaması konusunda katkı sağlayan bir proje olarak başlatılmış ve hâlen de sürmektedir. Evyap Port Deniz Yıldızı Tiyatro Kulübü ise çalışanlarının görev aldığı bir oluşumdur. Gösterimlerinden elde ettiği geliri, çocuklara yönelik olarak çalışan sivil toplum örgütlerine aktarmaktadır. BERİKAN, Sakarya Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Okulu'nun kuruluş sürecinde sorumluluk üstlenmiş ve okulun yönergesinin hazırlanması, müfredatının oluşturulması, eğitmenlerinin belirlenmesi, öğrencilerin alınması ve sürecin hayata geçirilmesini sağlamıştır. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları'nın son yönetmeliğinin yasalar, mevzuatlar, teamüller çerçevesinde ve çalışanların da katılımlarıyla hazırlanarak hayata geçirilmesinde aktif rol üstlenmiştir. Bu çalışmalarının yanı sıra belediyenin Genel Sanat Yönetmenliğini yürütmüştür. Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro - Oyunculuk Bölümü'nde, Konuşma Sanatı ve Tekniği Dersi öğretim görevlisi olarak çalışmıştır. Elginkan Vakfı bünyesindeki Ahmet Elginkan Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi'nde diksiyon eğitmenliği yapmış ve yine pek çok eğitim merkezinde de aynı görevi üstlenmiştir. Berikan, İzgören Akademi bünyesinde Diksiyon, Hitabet ve Etkili Konuşma, Beden Dili, Sunum Teknikleri, Topluluk Önünde Konuşma, İfade Becerileri, İletişim, Takım Çalışması eğitimleri vermektedir. Eğitimlerinin yanı sıra kişisel iletişim becerilerini arttırmak isteyen farklı meslek gruplarındaki kişilere özel atölye çalışmaları gerçekleştirmektedir.
Vizgo Uzaktan Eğitim Setleri:  "Diksiyon ve Hitabet"

Volkan Karaca

volkan-karaca-1

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü'nden 2000 yılında mezun oldu. 1999 yılında henüz üniversite son sınıftayken, profesyonel iş hayatına otomotiv sektörüyle ilk adımı atma fırsatını yakaladı. Otomotiv sektörünün lider firmalarından Renault-Mais Şirketler grubunda 4 farklı ilde 5 yıl süresince, satış ve pazarlama alanında sırasıyla satış danışmanlığı, satış müdürlüğü ve bölge müdürlüğü görevlerinde bulundu. Özellikle yöneticilik yaptığı dönemde yeni faaliyete geçen şubelerdeki ekiplerinin kurulmasında, yeni pazar araştırmalarında ve satış hacimlerinin arttırılmasında etkin rol oynadı. 2004 yılında ise otomotivin mutfağında çalışmayı kafasına koymasıyla aynı markanın üretim şirketi olan Oyak-Renault Fabrikalarına transfer oldu. Lojistik akışların farklı birimlerinde yöneticilik yaptıktan sonra 2009 yılında Fabrika Üretim Planlama Sorumlusu olarak görev değişikliği yaptı. Mevcut görevine devam etmekledir. Geride bıraktığı süreler içerisinde 4 farklı yeni araç projesinin planlama ve üretim etaplarının fabrikaya entegrasyonu ile sorumluluğunu yürüttüğü, “Hedeflenen sürelerde aracın üretilmesi ve teslim edilmesi” konularıyla ilgili tüm Renault Grubu'ndaki fabrikalar arasında benchmark olmasında önemli katkıları bulundu. Eğitim alanına duyduğu ilgi ve edindiği tecrübeler dâhilinde, firma bünyesindeki Eğitim Enstitüsünde uzmanı olduğu konularla ilgili eğitmenlik faaliyetleri de yürütmektedir. Üniversite dönemi ve öncesinde turizm sektöründe, konaklama birimlerinden tur rehberliğine kadar farklı alanlarında da çalışarak paha biçilmez insan tecrübelerine sahip oldu. Otomobillere olan tutkusunun bu günlere gelmesinde ve gelişiminde yadsınamaz bir katkısı olduğunun bilincinde olarak, sahip olduğu klasik aracıyla fırsat buldukça Klasik Otomobil Rallilerine katılmaktadır. İzgören Akademi ile yolları 2015 yılında profesyonel anlamda kesişmiş ve Akademi'de eğitmenlik yapmaktadır. İzgören Akademi bünyesinde, Eğitmen Akademisi ile Beden Dili Eğitimcinin Eğitimi Programları mezunu ve Oyak-Renault Yöneticinin Eğitimi Programı sertifikası sahibidir. Türkiye Uğur Böcekleri Programı kapsamında mavi uğur böceği olarak gönüllü seminerler vermektedir. İzgören Akademi bünyesinde Satışın Şifreleri, Müşteri Memnuniyeti, Beden Dili, Avucunuzdaki Kelebek (Motivasyon), İletişimin 5 Anahtarı, Takım Çalışması, Sunum Teknikleri ve İmaj Yönetimi Eğitimlerini vermektedir. Evli, Eda ve Ceyda adında iki prensesin babasıdır.


Yasemin Kaya

yasemin-kaya-1

Dokuz Eylül Üniversitesi Turizm Otelcilik İşletme Bölümü’nden mezun oldu. Çalışma yaşantısına 1998 yılında Yapı Kredi Bankası’nda başladı. Burada 7 yıl çalıştıktan sonra 2005 yılında görevinden ayrıldı. 2008 yılına kadar uluslararası nakliyat ve gümrükleme alanlarında çalıştı. Kaya, Yönetici ve Kurumsal Koçluk Sertifikası aldıktan sonra bu alanda danışmanlık yapmaya başladı. 2008 yılında TUP Projesi ve İzgören Akademi ile tanıştı. Katıldığı İzgören Akademi Eğitmen Akademisi Programı neticesinde kariyerine halen İzgören Akademi kurumunda Batı Karadeniz Bölge Müdürlüğü eğitmeni olarak devam etmektedir. Uluslararası Koçlar Federasyonu’nun sertifikalı koçudur. Kaya, Etkili İletişim, Beden Dili, Takım Çalışması ve Sunum Teknikleri alanlarında çalışmalar yürütmektedir. Aynı zamanda eğitim ve danışmanlık hizmetleri vermektedir.


Zeynep Ertürk

zeynep-soyuer

Bilkent Üniversitesi Siyaset Bilimi Bölümü’nden mezun oldu. TRT Ankara Televizyonu’nda bir yıl boyunca, Seynan Levent ile “Akşama Doğru” programının yapım aşamasında görev aldı. 2003 yılından itibaren Inditex Türkiye ZARA Mağazalarında 7 yıl Mağaza Müdürlüğü görevinde bulundu. Aynı zamanda 7 yıl boyunca Türkiye’deki tüm ZARA mağazalarında çalışan bölüm ve mağaza müdürlerinin eğitimlerini gerçekleştiren Zeynep Ertürk, mağazada görev yaptığı süre boyunca Inditex “Eğitici Satış Danışmanı Yetiştirme Programı”nda pilot mağaza yöneticisi olarak rol aldı. 2010 yılı itibariyle İzgören Akademi bünyesinde Kurumsal Projeler Yöneticisi ve eğitmen olarak çalışmaya başladı. 2012 yılında Alman Perakende markası Tchibo’da sırasıyla Mağazalar Satış Bölge Müdürü ve Türkiye Eğitim ve Gelişim Koordinatörü pozisyonlarında çalıştı. 2015 yılında Alman “C&A” perakende markasında Mağazalar Bölge Satış Müdürü olarak görev yaptı. Ertürk, 2016 yılı itibariyle Pronet Güvenlik’te İnsan Kaynakları Eğitim Direktörü olarak görevine devam etmektedir. Almanya “Coverdale Eğitmenlik Okulu” Eğitimcinin Eğitimi Programını, Uluslararası NNLP Practitioner ve master programını ve ICF onaylı “Uluslarası Adler Koçluk Becerileri” Programını tamamlamıştır. Bugün, İmaj Yönetimi, İletişim, Beden Dili, Takım çalışması, Mağazacılıkta Görsel Düzenleme, Satış Teknikleri ve Müşteri Memnuniyeti konularında eğitimler ve mağaza danışmanlık hizmetleri vermektedir.


Zeynep Günday

zeynep-gunday

1998 yılında Ankara Üniversitesi’nden Ziraat Mühendisi olarak mezun oldu. Çalışma yaşantısına 2000 yılında İzgören Akademi’de Finans ve İdari İşler biriminde başladı. 2009 yılında şirket ortağı olan Günday, hâlen kurumda Kurumsal Projeler Direktörü, Danışman ve Yönetici Koçu olarak çalışmaktadır. Birçok kurumun eğitim ihtiyaç analizi, iş geliştirme, kurumsallaşma, sistemleşme ve yönetici geliştirme programlarında danışman ve koç olarak görev almaktadır. Liderlik, İnsan Kaynakları Yönetimi, Kariyer Planlama, Mülakat Teknikleri, Takım Çalışması, Satış-Pazarlama, Proje Yönetimi, Deneyimsel Tasarım Öğretisi, Eğitmen Uzmanlık programlarını ve “Advanced Coaching Training” eğitimi ile ICF onaylı profesyonel koçluk modülü olan ACSTH modülünü tamamlamıştır. Günday, Uluslararası NLP Practitioner sertifikası sahibidir.