empty

english-falg-0 turkiye-0

Eğitmen ve Danışmanlarımız

ANA SAYFA \ HAKKIMIZDA \ EĞİTMEN ve DANIŞMANLARIMIZ
 

Atınç Büyükduykular

atinc

1975 Eskişehir doğumludur. Üniversite eğitiminden sonra, İş hayatı 1996 yılında Alarko Turizm Grubu’nda başladı. 5 yıl boyunca bu grupta İK Yöneticisi pozisyonunda görev aldıktan sonra, Martı Grup’ta bir süre insan kaynakları çalışmalarını yürüttü. Bir Fransız firması olan Sodexho' nun 5 otelinde yaklaşık 3500 çalışanın Akdeniz Bölge İnsan Kaynakları Yöneticiliği’ni yaptı. Daha sonra, Türkiye genelinde, 8 lokasyonu bulunan, dünyanın en büyük seyahat acentesi olarak kabul edilen TUI Türkiye'de 4 yıl boyunca İnsan Kaynakları Müdürlüğü yaptı. 18 yıl süren dönemde, uluslararası firmalarda şirket birleşmeleri ve tüm insan kaynakları fonksiyonlarının kurulması ve yönetilmesi gibi projeleri gerçekleştirdi. Eğitmen uzmanlık programı, insan kaynakları yönetim sistemleri, yönetim becerileri, beden dili, takım çalışmaları, zaman yönetimi, iletişim, stratejik insan kaynakları gibi birçok eğitim almıştır. 2011 yılından bu yana firmaların organizasyonel gelişim alanlarında iş analizleri, görev tanımları, mülakatla, süreç analizleri ile çağdaş organizasyon yapılarının oluşturulması, kurum kültürü yaratmaya yönelik çalışmalar, ücret yönetimi, performans değerlendirme çalışmaları ve kişilik envanterleri, ödüllendirme sistemleri kurma gibi konularda hizmet vermekte ve üretim sektöründe danışmanlıklar yapmaktadır. Bu görevinin yanı sıra; 2012 yılından bu yana İzgören Akademi Akdeniz Bölge Müdürlüğü görevine devam etmektedir.


Barış Kılıçarslan

baris-kilicarslan-4

Ankara Üniversitesi’nde Mühendislik Fakültesinde başladığı öğrenim hayatını Pres-ton Üniversitesi İşletme bölümünde tamamladı. Bilkent Sports International genel merkezinde müşteri ilişkileri ve halkla ilişkiler bölümlerinde çalıştı ve yöneticilik yaptı. 6 yıl boyunca Royal Caribbean International ve Celebrity X şirketleri ile birlikte Kuzey Amerika, Güney Amerika ve Karayiplerde 24 farklı ülkede; müşteri ilişkileri, yiyecek içecek ve satış bölümlerinde çalıştı ve yöneticilik yaptı. Miami’de Radiance Of The Seas Royal Training Academy tarafından açılan eğitim-cinin eğitimi programını tamamladı. Türkiye’ye dönerek kendi uzmanlığı olarak “Sıcak Satış”, “Gayrimenkul Satışı” ve “Motivasyon” konularını belirledikten sonra RE/MAX Türkiye ve İzgören Akademi ile çalışmaya başladı. Türkiye ve yurtdışında birçok eğitim ve sertifika programına katıldı. Kılıçarslan, dün-yanın en çok tanınan eğitmeni ve koçu olan Anthony ROBBINS’ ten UPW,Jack Can-field’dan BTS ve NLP’nin kurucusu olan Richard BANDLER’dan Uluslararası NLP Uygu-layıcısı eğitimlerini aldı. Bugüne kadar 1200 günden fazla eğitim ve seminer veren Barış Kılıçarslan, “Satışın Şifreleri, Motivasyonun Şifreleri, Pazarlamanın Şifreleri, Müşteri Sadakatinin Şifreleri Komşu Köyde Sizi Ne Bekliyor?,Şu Dünyadaki En Mutlu Kişi…” Konu başlıklarında Türkçe ve İngilizce eğitimler vermektedir. Aynı zamanda Kişiye özel profil analizi olan ACES Profil Testlerini uygulamaktadır. .
Vizgo Uzaktan Eğitim Setleri:  "Satışın Şifreleri", "Satışın Şifreleri Seminer"


Ece Üvey

ece-uvey

Ece Üvey, Tarsus'ta doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Tarsus'ta tamamladıktan sonra Ankara Üniversitesi Kimya Bölümü'nü bitirdi. 12 yıl boyunca çalıştığı satış pazarlama alanında çok sayıda mesleki eğitim almanın yanı sıra Çukurova Üniversitesi’nde pazarlama üzerine yüksek lisansını tamamladı. 2008 yılında tanıştığı İzgören Akademi tarafından düzenlenen Beden Dili Eğitici Eğitimi ve Eğitmen Uzmanlık Akademisi'ni başarı ile tamamladı. İnsan kaynakları yönetimi, iç denetçilik, proje yönetimi, motivasyon, marka yönetimi ve iş güvenliği konularında eğitim aldı. NLP master derecesine sahiptir. 2012 yılında İzgören Akademi ile yolları tekrar kesişen Üvey, insan kaynakları alanında yürütülen projelerde proje uzmanı olarak görev aldı. İzgören Akademi Adana Temsilciliği görevini yürütmenin yanı sıra Etkili İletişim, Beden Dili, Satışın Şifreleri ve Takım Çalışması konularında eğitimler vermektedir.


Erhan Özallı

erhan-ozalli

Kara Harp Okulu’ndan mezun oldu. Eğitim ve Doktrin Komutanlığı “Öğretmenlik Kursu”na ve Ankara Üniversitesi “Eğitim Yönetimi” seminerine katıldı. Selçuk Üniversitesi’nde Yönetim - Organizasyon ve Sosyoloji dallarında yüksek lisansını tamamladı. 2008 yılında TSK’dan emekli olan Özallı, 2008 -2009 yılları arasında İzgören Akademi Akdeniz Bölge Müdürü olarak çalıştı. Profesyonel Yönetim Becerileri, Etkili Sunum Teknikleri, Beden Dili, Takım Çalışması, Avucunuzdaki Kelebek, MOKS, Performans Yönetimi, Müşteri Memnuniyeti, Toplantı ve Zaman Yönetimi, Kurumsallaşma, Kurum Kültürü ve Yaratıcılık gibi alanlarda eğitimler aldı. Özallı, Takım Çalışması, Sunum Teknikleri, Etkili İletişim ve Beden Dili konularında eğitimler vermektedir. Halen İzgören Akademi Akdeniz Bölge Müdürlüğü Yönetim Kurulu Üyesi olarak çalışmalarına devam etmektedir.


Ferdi Bişkin

ferdi-biskin

Selçuk Üniversitesi İşletme Bölümü mezunudur. Yüksek lisansını, Selçuk Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde İşletme-Üretim Yönetimi ve Pazarlama bilim dalında yapmıştır. Doktora tezini “Sağlık İşletmelerinde Müşteri İlişkileri Yönetimi” başlığı adı altında yazmıştır. 2000-2012 yılları arasında Selçuk Üniversitesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde araştırma görevlisi olarak çalışmıştır. Halen Konya Necmettin Erbakan Üniversitesi, Turizm Fakültesi’nde Yrd. Doç. Dr. olarak görevine devam etmektedir. Avrupa Birliği fonlarınca desteklenen Kadın Girişimciliğini Destekleme Projesi’nde kısa dönem uzman olarak, Akşehir’de İpek Halı Dokumacılığının Sürdürülebilirliğini Destekleme Projesi’nde Proje Yöneticisi olarak yer almıştır. Hem İzgören Akademi’de hem de farklı kurumlarda Beden Dili, Eğitimcinin Eğitimi, Eğitmen Uzmanlık Programı ve Avrupa Birliği Temel Eğitim kursu ile ilgili eğitim ve seminerlere katılmıştır. Bişkin, Pazarlama Stratejileri, Pazar Bölümlendirme, Beden Dili ve Sunum Teknikleri eğitimlerini vermektedir.


Gaye Önsel

gaye-onsel

Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölümü mezunudur. Yüksek lisansını, Ankara Üniversitesi İnsan Kaynakları Yönetimi ve Kariyer Danışmanlığı Anabilim Dalı'nda yapmıştır. 2005 yılında Türk Kızılayı Genel Müdürlüğü’nde İşe Alım Uzmanı olarak görev aldı. 2009 yılına kadar sürdürdüğü bu görevde bilişim, uluslararası mühendislik, sağlık, sosyal hizmet, basın, insan kaynakları, eğitim gibi birçok pozisyona ait seçme yerleştirme sürecini yürüttü. Önsel, Yenigün İnşaat firmasında İnsan Kaynakları Yetkilisi olarak görev yapmıştır. Şu an İzgören Akademi'de İnsan Kaynakları Yöneticisi olarak çalışmaktadır. Önsel, İnsan Kaynakları alanında eğitmenlik ve danışmanlık yapmaktadır. Yenibiris.com ve kuraldisidergi.com adlı sitelerde yazıları yayımlanmaktadır.


Gökhan Okçu

gokhan-okcu-e

Ondokuz Mayıs Üniversitesi Mühendislik Fakültesi mezunudur. Eğitim hayatının ardından, askerlik görevini tamamladı ve çalışma hayatına başladı. 15 yılı aşkın süreyle, özel sektörde üretim, satış, eğitim ve danışmanlık alanlarında stajyerlikten, yöneticiliğe farklı pozisyonlarda çalıştı. Üniversite ve iş yaşantısı süresince yurt içinde ve yurtdışında çeşitli projelere katıldı. Proje üyesi, lideri ve koordinatörü olarak çalıştı. Uluslararası NLP Practitionar sertifikası sahibidir. İş yaşantısının büyük bölümünde teknik altyapısı yüksek profesyonel cihazların satışında, satış yöneticisi, mühendisi, danışmanı ve aplikasyon uzmanı olarak çalıştı. Bu süreçte işi gereği aldığı teknik eğitimlerin yanı sıra, birçok kişisel gelişim programını tamamladı. Üniversiteler, araştırma kurumları ve sektör firmalarında teknik eğitimler, sivil toplum kuruluşlarında ise çeşitli konularda eğitimler verdi. 2011 yılında İzgören Akademi Eğitmen Akademisi’ne katıldı ve başarıyla tamamladı. Aynı yıl akademide İş Geliştirme Yöneticisi ve Türkiye Uğur Böcekleri Programı danışmanı olarak çalışmaya başladı. Motivasyon, Stres ve Zaman Yönetimi, Başarı, İletişim, Beden Dili, Satış, Takım Çalışması, Eğitici Eğitimi, Sunum Teknikleri konularında eğitimler vermektedir. Eş zamanlı olarak kurumun projelerinde danışmanlık yapmaktadır.
Vizgo Uzaktan Eğitim Setleri:  "Beyin Bedava"


Gökhan Yenipazar

gokhan-yenipazar

Gazi Üniversitesi İktisat Bölümü’nden mezun oldu. 15 yıllık iş hayatında, turizm, kimya, akaryakıt, otomotiv ve lojistik sektörlerinde faaliyet gösteren bir şirketler grubunda Satınalma Müdürlüğü ile Pazarlama ve Satış Müdürlüğü görevlerinde bulundu. Halen grubun lojistik şirketinde Genel Müdür olarak görev yapmakta olup, aynı bünyede bulunan şirketlerde iç eğitimler vermektedir. Katıldığı çeşitli mesleki yeterlilik ve gelişim programlarına ek olarak, Takım Çalışması, Sunum Teknikleri, Beden Dili, Eğiticinin Eğitimi, Diksiyon ve Etkili Konuşma, Etkili İletişim eğitimleri alan Yenipazar, İzgören Akademi Eğitmen Uzmanlık Programı’na katılmıştır. Etkili İletişim, Takım Çalışması ve Beden Dili konularında eğitim vermektedir.


İnan Acılıoğlu

inan-aciliogluLise öğrenimini İzmir Fen Lisesi’nde tamamlayan İnan Acılıoğlu, Bilkent Üniversitesi Endüstri Mühendisliği’ni burslu olarak bitirdi. Son sınıfta ROADEF tarafından düzenlenen “envanter yönetimi” konulu uluslararası yarışmada Dünya 3.lüğünü kazandı. İş hayatına üniversite son sınıfta Aselsan’da yarı zamanlı planlama mühendisi olarak başlayan İnan Acılıoğlu, 1999-2001 yılları arasında Finansbank’ta müfettiş yardımcısı olarak görev yaptı. 2002 yılında askerlik hizmetini tamamladıktan sonra başladığı Ford Otosan’da Planlama ve Lojistik birimlerinin yöneticiliğini yaptı; 250 kişi gibi büyük ekipleri yönetti. Görev yaptığı 9 yıllık dönemde Tedarik Zinciri konularında; Belçika Fabrikası üretiminin Gölcük Fabrikası’na taşınması, 25.000 m2 lik depo taşıması ile tüm lojistik süreçlerinin yeniden dizayn edilmesi, planlama süreçlerinin kurulması gibi; önemli projeleri yönetti. 2007 yılında sertifikasını aldığı 6 Sigma Kara Kuşak olarak 40’ın üzerinde proje ile 6,5 Milyon USD tasarruf sağladı. 2 Projesi Ford Best Practise-En İyi Uygulama olarak onaylandı ve Ford’un diğer 145 fabrikasında uygulamaya geçirildi; bu projeleri ile Ford Motor Company ve Koç Holding tarafından ödüllendirildi. 2007-2009 yıllarında mevcut görevlerine ek olarak Ford ERP sistem yöneticiliği yaptı; 3 ERP modülünü devreye aldı. 2011 yılında İSG konulu proje ile şirkette ekibi ile “En İyi Koçlular” olarak seçildi. 2011’den bu yana Nutricia Anne Bebek Beslenmesi (Danone) Tedarik Zinciri’nde yönetici olarak çalışmaktadır ve bu dönemde 5 projesi Danone Best Practise – En İyi Uygulama olarak seçildi ve ödüllendirildi. Tedarik Zinciri, Lojistik, 6 Sigma, Profesyonel Yönetim Becerileri, Kişilik Tipleri, Y Kuşağı konularında eğitimler vermektedir.


İsmail Üstel

ismail-ustel

Prof. Dr. İsmail ÜSTEL, 17 Temmuz 1953 yılında doğdu. 1973 yılında Hacettepe Üniversitesi Eczacılık İşletmesi Bölümü’nden mezun oldu. Ankara İktisadi Ticari İlimler Akademisi İşletme Yönetimi bölümünde yaptığı Yüksek Lisansını 1979 yılında tamamladı. İş hayatına Hacettepe Üniversitesi Eczacılık Fakültesi bünyesinde başladı. Türk Silahlı Kuvvetleri'nin çeşitli karargâh ve birliklerindeki sürekli gelişim programlarında ve Emniyet Teşkilatı'nın çeşitli birimlerinde sürdürülen kalite iyileştirme çalışmalarında görev aldı.Çeşitli illerin Sanayi ve Ticaret Odalarında, İş Adamı Tabanlı Meslek Örgütlerinde Lider – Yöneticilik Atölyeleri düzenleyen Üstel, yine farklı kurumlara Zaman ve Stres Yönetimi, Liderlik, Kurum Kültürü, Problem Çözme Teknikleri, Pazarlama ve Satış Teknikleri, Kalite Yönetimi, Lojistik Yönetimi ve Profesyonel İmaj eğitimleri verdi.Üstel’in, Genel Yönetim Danışmanlığı, İnsan Kaynakları Yönetimi ve Sağlık Kurumları “İşletmeciliği konularında toplam 62 makalesi yayınlandı.


Murat Üke

murat-uke

Murat Üke, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği’nde öğrenim gördü. 2000 yılında Academy İnternational’da Dış Ticaret Eğitimi, 2002 yılında Mühendisler İçin İşletme Yönetimi Eğitiminin ardından 2003 yılında ODTÜ’de MBA yapmış ve ODTÜ’de Proje Yönetimi Eğitimi almıştır. Ayrıca PMI, PMI-Tr ve Proje Yönetim Derneği üyesidir. İş hayatına Yepasan’da İmalat Mühendisi olarak başlayıp ardından Üke Makine’de sırasıyla Satış Pazarlama Sorumlusu, Talaşlı İmalat Sorumlusu, Dış Ticaret Sorumlusu olarak devam etti. 15 yıllık iş hayatında şimdi ise Üke Makine Şirket Müdürü olarak devam etmektedir. İzgören Akademi’de Proje Yönetimi, Deden Dili konularında eğitim vermektedir.


Oğuz Benlioğlu

oguz-benlioglu

Almanya Worms Üniversitesi Yönetim Bölümü’nden mezundur. Almanya Jena Üniversitesi’nde İşletme Yönetimi Programı’na katılmıştır. Almanya’da zemin döşeme ve kauçuk imalatı üzerine çalışan Nora SystemGmbH’de Mavi Yakalı Performans Kapasitesinin Arttırılabilirliğinin Ölçülmesi ve Raporlanması, Haftalık Vardiya Planlarının Güncellenmesi, Fabrika İçi Vardiya Modellerinin İncelenmesi ve Belirli Periyodlarla Uygunluğunun Raporlanması, Çalışan Memnuniyeti ve Talep Anketlerinin Yapılması alanlarında çalışmıştır. Hem İzgören Akademi’de hem de farklı kurumlarda Beden Dili, Eğitmen Uzmanlık Programı, Temel Yetkinlik Uzmanlık Programı, SAP ERP, Esnek Çalışma Saatleri, Mülakat Teknikleri, Retorik Sunum Teknikleri ve İleri Düzey PowerPoint Eğitimleri almıştır. Benlioğlu, 2012 yılında Türkiye’ye dönerek özel bir eğitim kurumunun Eğitim Koordinatörü olarak çalışmaya başlamıştır. İş yaşamı boyunca faklı kurumlarda; Yönetim, İnsan Kaynakları ve Pazarlama birimlerinde görev yapmıştır. Eş zamanlı olarak Yetenek Yönetimi, Orta Ölçekli İşletmelerin Sunum Politikaları ve E-Ticaret konuları hakkında eğitimler vermiştir. Halen İzgören Akademi’de Problem Çözme Teknikleri, Beden Dili, Sunum Teknikleri ve Etkili İletişim alanında eğitimler vermektedir.


Oytun Yumşak

oytun-yumsak

2003 yılında Kırıkkale Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’nden mezun oldu. Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası’nda Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Biriminde 4,5 yıl görev yaptı. Görev süresi boyunca Sayılarla Fethiye adında 2 adet yayın çıkaran Yumşak, halen İzgören Akademi Akdeniz Bölge Müdürlüğü’nde Kurumsal Projeler Yöneticisi olarak çalışmaktadır. Etkili İletişim, Beden Dili, Sunum Teknikleri, Profesyonel Yönetim Becerileri, Satış ve Pazarlama, Takım Çalışması, Diksiyon konularında eğitimler aldı. Yumşak, Takım Çalışması, Beden Dili, Kendi Hayatının Lideri Ol konularında eğitimler ve seminerler vermektedir.


Pelin Kohn

pelin-kohn

Bilkent Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nü bitirdikten sonra aynı üniversitede Eğitim Bilimleri alanında yüksek lisansını burslu olarak tamamladı. Farklı kurumlarda bireysel ve kurumsal eğitim programları hazırladı ve uyguladı. Aynı zamanda TEGV ve Değişim Liderleri Derneği gibi farklı sivil toplum kuruluşlarında gönüllü olarak çalışan Kohn, 2011-2012 yılları arasında Amerika’da bulunduğu süre içerisinde JCI ve Soroptimist gibi derneklerde gönüllü çalışmalarda bulundu. Eş zamanlı olarak Heartland Üniversitesi’nin bir yıl süren liderlik programını tamamladı. Halen Ortadoğu Teknik Üniversitesi’nde Eğitim Yönetimi alanında doktorasına devam etmektedir. Bireysel ve kurumsal düzeyde Beden Dili, İletişim, Takım Çalışması, Sunum Teknikleri ve Yöneticiler İçin Koçluk Becerileri eğitimleri vermektedir. Aynı zamanda da bireysel koçluk yapmaktadır. .
Vizgo Uzaktan Eğitim Setleri: "KEŞİF: Bireysel Koçluk Becerileri"


Salih Özgür

salih-ozgur

Kara Harp Okulu’ndan mezun oldu. Yüksek lisansını Süleyman Demirel Üniversitesi’nde Uluslararası İlişkiler alanında yaptı. Yüksek lisans tezi “Geleceğe Yönelen Tehdit; Kitle İmha Silahları” ismiyle kitap olarak yayınlandı. TSK bünyesinde 10 yıl boyunca Kıbrıs, İstanbul, Eğirdir, Hakkâri, Samsun, Irak, Pakistan ve Afganistan’da çeşitli görevleri yürüttükten sonra ordudan Ocak 2013’te istifa ederek ayrıldı. Sistem Liderliği, Takım Çalışması, Beden Dili, Stres Yönetimi, Kurumsallaşma gibi konularda eğitimler aldı. 2013 yılının Ağustos ayına kadar Samsun merkezli Artı Etki Akademi’de müdürlük ve eğitmenlik görevlerinde bulundu. Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) akredite danışmanlarından biri olarak özellikle yönetim danışmanlığı alanında çeşitli projeleri yürütmektedir. Eylül 2013 itibari ile İzgören Akademi Karadeniz Bölge Müdürü’dür. İngiltere merkezli Paul Ekman International’dan yüz okuma - yalan tespiti üzerine eğitimler aldı ve bu alandaki çalışmalarını sürdürmektedir. İzgören Akademi bünyesinde Profesyonel Yönetim Becerileri, Takım Çalışması, Beden Dili, Sunum Teknikleri ve Mikro İfadeler gibi konularda eğitimler vermekte ve danışmanlık projeleri yürütmektedir.


Şehnaz Dereli

sehnaz-dereli

Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden mezun olduktan sonra yüksek lisans eğitimini İşletme Yönetimi alanında tamamladı. İki yıl yerel ve yaygın medya sektöründe çalışan Dereli, 1999-2013 yılları arasında Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nün yanı sıra eş zamanlı olarak 2007-2013 yılları arasında TOBB İl Kadın Girişimciler Kurulu Koordinatörlüğü görevini sürdürdü. Ayrıca aynı kurum içinde çok sayıda AB projesinde koordinatör ve danışman olarak çalışan Dereli, Liderlik, İnsan Kaynakları Yönetimi, İletişim Becerileri, Proje Yönetimi, Takım Çalışması, Girişimcilik, Toplam Kalite Yönetimi gibi alanlarda eğitimler almaya devam etti. 2013 yılında İzgören Akademi Karadeniz Bölge Müdürlüğü’nün kurucu ortağı ve Kurumsal Projeler Yöneticisi olarak kariyerine devam eden Dereli, Eğitmen Akademisi’ni başarılıyla tamamlamasının ardından İzgören Akademi’de Takım Çalışması, Etkili İletişim ve Beden Dili ve Müşteri İlişkileri Yönetimi konularında eğitimler vermektedir. 


Ahmet Şerif İzgören

ahmet-serif-izgoren

1965 yılında İzmir’de doğdu. Kuleli Askeri Lisesi’nin ardından 1987’de Hacettepe Üniversitesi İngiliz Dil Bilimi Bölümü’nden mezun oldu. Türk Silahlı Kuvvetleri’nde üsteğmen rütbesine kadar görev yapan İzgören, 1991 yılında TSK’ dan istifa ederek ayrıldı. Bursa’da, Ankara Üniversitesi TÖMER’in kurucu müdürlüğünü yaptı, daha sonra özel sektörde iki şirkette genel müdürlük görevlerinde bulundu. 1996 yılında Academy Internatıonal’ı kurdu. 1998-2003 yılları arasında, İngiltere’deki Northampton Üniversitesi Sunley Management Center’la iş birliği projesini yürüttü. 2001 yılında, bir yıl KKTC’de Doğu Akdeniz Üniversitesi’nde öğretim üyeliği görevinde bulundu. İzgören, İngiltere, Danimarka, Almanya, Avusturya gibi ülkeler de dâhil olmak üzere 2000’i aşkın eğitim ve seminer verdi. Türkiye Uğur Böcekleri Projesi’nin kurucu liderliğini yaptı. Projenin amacı dürüstlük, iş kalitesi, girişimcilik değerleriyle birlikte hoşgörü ve yurt sevgisi ilkelerini yaymaktır. Projeye katılan gençler aldıkları eğitim sonrası Çocuk Esirgeme Kurumları, ceza evleri, ilköğretim okulları ile Anadolu’nun birçok kasaba ve köyünde 150.000’i aşkın vatandaşımıza ücretsiz eğitimler vermiştir. Türkiye Uğur Böcekleri Projesi kapsamında Ahmet Şerif İzgören de gönüllü bir uğur böceğidir. Ayrıca yayımlanmış 20 kitabı vardır.
Vizgo Uzaktan Eğitim Setleri: "Avcunuzdaki Kelebek", "Avcunuzdaki Kelebek Seminer", "Dikkat Vücudunuz Konuşuyor", "Etkili İletilşim", "Proesyonel Yönetim Becerileri", "Sunum Teknikleri", "Takım Çalışması"


Tülay Üstündağ

tulay-ustundag

1961 yılında Ankara'da doğdu.  1984 yılında Gazi Üniversitesi
Mesleki Eğitim Fakültesi Teknoloji Eğitimi Bölümü'nde lisans öğrenimini
tamamladı. Hacettepe Üniversitesi Eğitim Fakültesi Eğitim Programları ve
Öğretim Anabilim Dalı'nda 1988 yılında yüksek lisans ve 1997 yılında doktora
derecelerini aldı.

KKTC'de Atatürk Öğretmen Akademisi'nde öğretim
elemanı, sonrasında TED Ankara Koleji Vakfı Genel
Müdürlüğü Program Geliştirme Ölçme Değerlendirme Merkezi'nde Program
Geliştirme Uzmanı olarak görev yaptı. Ondokuz yıla yakın süre Hacettepe Üniversitesi Eğitim Fakültesi Eğitim
Bilimleri Bölümü Eğitim Programları ve Öğretim Ana Bilim Dalı’nda
öğretim elemanı olarak çalıştı. Kamu ve özel sektördeki kimi projelerde katılımcı, danışman ya da yürütücü,
kimi projelerde de hakem kurulu üyesi oldu. Alanıyla ilgili
çeşitli düzeylerde, 81 ilde ve KKTC'de; ders, kurs, festival, sunu, seminer,
TV, radyo konuşmaları ve atölye çalışmalarına katıldı. Ulusal ya da
uluslararası düzeyde çeşitli sertifikalar ve katılım belgeleri aldı.

İzgörenAkademi’de eğitmen-danışman, program geliştirme uzmanı, yaratıcı drama lideri/eğitmeni olarak görev yapmakta, değişik meslek
gruplarındaki bireylere, Eğitimde Yaratıcı Drama, Program Geliştirme, İnsan
İlişkileri, Yaratıcılık ve Yaratıcı Problem Çözme, Eğitimcinin Eğitimi,
Etkili Sunuş Teknikleri, Etkili İletişim Becerileri, Yaratıcı Drama Yoluyla
Yaratıcılığın Ortaya Çıkarılması, İletişimde Beden Dili eğitimleri ve seminerleri vermektedir.

Ondan fazla sivil toplum kuruluşunda gönüllüdür. Bu kuruluşlarda; genel sekreter yardımcısı, ikinci başkan, onur kurulu üyesi, danışma ve yazı kurulu üyelikleri yapmıştır. İzgörenAkademi’nin Türkiye Uğur Böcekleri Projesi’nde Mavi Uğur Böceğidir.
www.tulayustundag.com


Umut Sav

umut-sav

Umut Sav, işletme bölümünden sonra ODTÜ’de Eğitimde İnsan Kaynakları Geliştirme yüksek lisansını tamamladı. Aynı üniversitede Eğitim Yönetimi ve Planlaması üzerine doktora öğrenimini sürdürmektedir. Uluslararası NLP Practitionar sertifikası sahibidir. PERYÖN üyesidir. AIESEC Türkiye Genel Başkanlığı yaptıktan sonra çeşitli firmalarda proje yöneticiliği yaptı. 2004 yılından bu yana İzgören Akademi’de Genel Müdür olarak çalışmaktadır. Liderlik, İnsan Kaynakları Yönetimi, Proje Yönetimi, Takım Çalışması, Kariyer Planlama, Girişimcilik, Fizibilite ve İş Planı Hazırlama, Toplam Kalite Yönetimi gibi alanlarda eğitimler alan Sav, Profesyonel Yönetim Becerileri, Eğitim Yönetimi, Takım Çalışması, Etkili İletişim ve Beden Dili ve Sunum Teknikleri, konularında eğitimler vermektedir. TRT Ankara Radyosu’nda yönetim üzerine haftalık program yapmaktadır.
Vizgo Uzaktan Eğitim Setleri:  "Kaplumbağa Terbiyecisi'nin Sırrı"


Veysel Sami Berikan

veysel Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro - Oyunculuk Bölümü mezunudur. Meslek hayatı boyunca pek çok tiyatro ve sanat merkezinde, oyuncu, yönetmen, eğitmen ve yönetici olarak çalışmıştır. Çeşitli yerel radyo ve televizyon kanallarında program yapımcılığı ve sunuculuğu yapmış ve televizyon dizilerinde küçük roller üstlenmiştir. Etkin Hızlı Okuma, Dalgıçlık, Fotoğrafçılık, Binicilik, NLP Practitioner, NLP Master, Certified Coaching, Trainer Training ve İzgören Akademi Eğitmen Uzmanlık Programı eğitimlerini tamamlamıştır. Meslek hayatının büyük bölümünde, iletişim kanallarının farklı disiplinlerin katkısıyla kişiye veya kuruma özel olarak oluşturulması ve bunun kalıcılığına ilişkin süreçlerin planlaması ve uygulanması ile ilgili çalışmaları hayata geçirmiştir. 1999 Marmara Depremi'nin hemen sonrasında "Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Gökkuşağı Depremzedelere Destek Programı’nı oluşturmuş ve yürütmüştür. Bu program kapsamında, bölgedeki çadır kentlerde deprem sonrası yaşanan psikolojik travmanın aşılmasına yönelik çeşitli etkinlikler gerçekleştirmiştir. Pınar Süt Çocuk Tiyatrosu, Ford Otosan Engel Tanımaz Tiyatro Kulübü, Evyap Port Deniz Yıldızı Tiyatro Kulüplerinin kuruluşu gibi birçok süreçte, kurumlarda iletişim odaklı sanat faaliyetlerini hayata geçirmiştir. Pınar Süt Çocuk Tiyatrosu 25 yılı geride bırakmıştır. Ford Otosan Engel Tanımaz Tiyatro Kulübü, kurumda çalışan işitme engellilerin diğer çalışanlarla uyum sağlaması konusunda katkı sağlayan bir proje olarak başlatılmış ve halen de sürmektedir. Evyap Port Deniz Yıldızı Tiyatro Kulübü ise, çalışanlarının görev aldığı bir oluşumdur. Gösterimlerinden elde ettiği geliri, çocuklara yönelik olarak çalışan sivil toplum örgütlerine aktarmaktadır. BERİKAN, Sakarya Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Okulu'nun kuruluş sürecinde sorumluluk üstlenmiş ve okulun yönergesinin hazırlanması, müfredatının oluşturulması, eğitmenlerinin belirlenmesi, öğrencilerin alınması ve sürecin hayata geçirilmesini sağlamıştır. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları'nın son yönetmeliğinin yasalar, mevzuatlar, teamüller çerçevesinde ve çalışanların da katılımlarıyla hazırlanarak hayata geçirilmesinde aktif rol üstlenmiştir. Bu çalışmalarının yanı sıra belediyenin Genel Sanat Yönetmenliğini yürütmüştür. Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro - Oyunculuk Bölümü'nde, Konuşma Sanatı ve Tekniği Dersi öğretim görevlisi olarak çalışmıştır. Elginkan Vakfı bünyesindeki Ahmet Elginkan Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi'nde diksiyon eğitmenliği yapmış ve yine pek çok eğitim merkezinde de aynı görevi üstlenmiştir. Berikan, İzgören Akademi bünyesinde Diksiyon, Hitabet ve Etkili Konuşma, Beden Dili, Sunum Teknikleri, Topluluk Önünde Konuşma, İfade Becerileri, İletişim, Takım Çalışması eğitimleri vermektedir. Eğitimlerinin yanı sıra kişisel iletişim becerilerini arttırmak isteyen farklı meslek gruplarındaki kişilere özel atölye çalışmaları gerçekleştirmektedir.

Yasemin Kaya

yasemin-kaya

Dokuz Eylül Üniversitesi Turizm Otelcilik İşletme Bölümü’nden mezun oldu. Çalışma yaşantısına 1998 yılında Yapı Kredi Bankası’nda başladı. Burada 7 yıl çalıştıktan sonra 2005 yılında görevinden ayrıldı. 2008 yılına kadar uluslararası nakliyat ve gümrükleme alanlarında çalıştı. Kaya, Yönetici ve Kurumsal Koçluk Sertifikası aldıktan sonra bu alanda danışmanlık yapmaya başladı. 2008 yılında TUP Projesi ve İzgören Akademi ile tanıştı. Katıldığı İzgören Akademi Eğitmen Akademisi Programı neticesinde kariyerine halen İzgören Akademi kurumunda Batı Karadeniz Bölge Müdürlüğü eğitmeni olarak devam etmektedir. Uluslararası Koçlar Federasyonu’nun sertifikalı koçudur. Kaya, Etkili İletişim, Beden Dili, Takım Çalışması ve Sunum Teknikleri alanlarında çalışmalar yürütmektedir. Aynı zamanda eğitim ve danışmanlık hizmetleri vermektedir.


Zeynep Ertürk

zeynep-soyuer

Bilkent Üniversitesi Kamu Yönetimi ve Siyaset Bilimi Bölümü’nden mezun oldu. TRT Ankara Televizyonu’nda bir yıl boyunca, Seynan Levent ile “Akşama Doğru” programının yapım aşamasında görev aldı. 2003 yılından itibaren Inditex Türkiye bünyesindeki ZARA Mağazalarının Karum şubesinde 3 yıl Erkek Bölümü Müdürlüğü ve Kızılay şubesinde 4 yıl Mağaza Müdürlüğü görevlerinde bulundu. Aynı zamanda 7 yıl boyunca Türkiye’deki tüm ZARA mağazalarında çalışan bölüm ve mağaza müdürlerinin eğitimlerini gerçekleştiren Zeynep Ertürk, mağazada görev yaptığı süre boyunca Inditex “Eğitici Satış Danışmanı Yetiştirme Programı”na pilot mağaza yöneticisi olarak rol aldı. Bir yıl süresince İzgören Akademi bünyesinde Kurumsal Projeler Yöneticisi pozisyonunda çalışmıştır. Ertürk, Tchibo Türkiye Eğitim ve Gelişim Koordinatörü olarak görev yapmaktadır. Uluslararası NNLP Practitioner, Beden Dili Eğitimcinin Eğitimi ve Müşteri Memnuniyeti konularında sertifika programlarına katılmıştır. Bugün, İmaj Yönetimi, Beden Dili, Mağazacılıkta Satış Teknikleri ve Müşteri Memnuniyeti konularında eğitim ve danışmanlık hizmetleri vermektedir.


Zülâl İnan

zulal-inan-2

1987 yılında AÜ. Siyasal Bilgiller Fakültesi İşletme Bölümü’nden mezun olduktan sonra kısa bir süre tekstil sektörü tecrübesi yaşadı. 1989 yılından itibaren ise turizm sektöründe hizmet verdi. Resepsiyonist olarak başlayan bu sektördeki çalışma hayatının büyük bölümünü yönetici olarak geçirdi. Ön büro , satış , halkla ilişkiler , kalite departmanlarını içeren yöneticilik , genel müdür yardımcılığı , genel müdürlük , grup şirketleri bazında satış ve kalite konusunda üst düzey yöneticilik görevlerini yürüttü. 2002 yılında Genel Müdür Yardımcısı iken 9 Eylül Üniversitesi’nde Toplam Kalite Yönetimi üzerine yüksek lisansa başladı ve “ Turizm İşletmelerinde Sekiz Toplam Kalite Prensibinin Uygulanması” üzerine yazdığı tezle mezun oldu. 2000 yılından itibaren yaptığı tüm görevlerde , Kalite , Çevre , Gıda , İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemleri üzerine çalıştı. Sistemleri kurdu , belgelendirdi ve yürüttü. 2010 yılında Türkiye’de otelcilik sektöründeki ilk Şikayet Yönetim Sistemini kurdu. Baş denetçi sertifikasına sahip. Ayrıca , 2001 yılı itibariyle başladığı EFQM Mükemmellik Modeli çalışmalarını 2 yıl boyunca Kalder Ege Bölgesi Kalite Ödülleri değerlendirici ekibinde yer alarak devam ettirdi. Profesyonel Yönetim Becerileri , Beden Dili , Sunum Teknikleri , Müşteri Memnuniyeti ve Kalite eğitimleri üzerinde çalışmakta ve yönetim sistemleri konusunda danışmanlık yapmaktadır.