empty

english-falg-0 turkiye-0

Mentorum Bir Çömez

ANA SAYFA \ BLOG \ Mentorum Bir Çömez
 

mentorum-bir-comez

Kendimden 20 yaş küçük birisinden mentorluk alıyorum. Yaşı, yarı yaşım kadar…

İş tecrübem onun yaşına yakın… Ama anlattıklarını dinliyorum, ondan öğreniyorum.

“Gençtir”, “işi bilmez”, “daha dünkü çocuk”, “ne gördü ki ne anlatacak” demeden kulak veriyorum anlattıklarına. Not alıyorum o aktardıkça, sorular soruyorum, öğreniyorum ondan.

Blog sayfası kurmak uzun zamandır aklımdaydı, ama bir türlü beceremiyordum. Oturdu, anlattı. Şu an okuduğunuz blog sayfasını onun desteği ile hazırladım.

Sosyal medya, mentorluk konularından bir tanesi. Yeni sosyal medya platformları, paylaşımlarda dikkat edilecek hususlar, hangi konularda kimi takip etmeliyim… Konuştuğumuz konulardan.

Aplikasyon sıfırdan nasıl oluşturulur, bir aplikasyon fikri nasıl doğar ve hayata geçilir, onları öğreniyorum. Şirketlerin Dijital Dönüşümde, müşteri ile etkileşim çok kritik; müşteri ile etkileşimde de aplikasyon öyle… Hal böyle olunca hem kişisel gelişimime hem de yaptığım işe katkı sağlıyorum.

Teknolojinin sunduğu nimetleri onun sayesinde daha iyi takip edebiliyorum. Yeni nesil ödeme şekli, sanal para birimi Bitcoin’i ilk ondan duydum örneğin.

Genç nesli, onların hayattan ve iş yaşamından beklentilerini doğrudan ondan dinliyorum. Hep kendi penceremden baktığım manzaraya bir de kendimden 20 yaş genç birisinin penceresinden bakıyorum. Aynı şeye bakıp da farklı şeyleri gördüğümüzde bazen şaşırsam da, tek doğrunun kendi doğrum olmadığını daha iyi anlıyorum.

Bir tane de değil mentorluk aldığım genç arkadaşlarımın sayısı. Akıl aldığım, danıştığım, geri bildirim sorduğum gençlerle bu iletişim bir başka güzellik daha sunuyor bana: Kendimi daha genç hissediyorum J

20’sindeki mentorlerim, 10’una yaklaşan kızımın yakın geleceğinin yansıması. Kızımı daha iyi anlıyorum; onun bugünü ve yarını daha iyi görebiliyorum. Belki de daha iyi bir baba olacağım onların sayesinde…

Velhasıl, bakmayın benim son birkaç yıldır gençlere danıştığıma, onlara sorduğuma. Atalarımız yıllar öncesinden çözmüş bu işi. “Akıl yaşta değil baştadır” diye boşa dememiş…

İnan Acılıoğlu

  1. Linkedin         İnan Acılıoğlu
  2. Instagram      inanacilioglu
  3. Facebook     İnan Acılıoğlu 

Bu yazı www.inanacilioglu.com kişisel blog sayfasında 5 Haziran 2017 tarihinde yayımlanmıştır.

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

En Çok Okunanlar